На Яворівщині відбулося інспекційне інформування підприємців району

Сьогодні, 27 жовтня, відбулося інспекційне інформування підприємців Яворівського району на предмет дотримання законодавства про працю та легалізації трудових відносин, а також забезпечення своєчасності та повноти сплати податків і погашення заборгованості із заробітної плати та інших соціальних виплат.
Контроль проводився спільно з головним спеціалістом ГУ Держпраці у Львівській області Яворівською О.Г. та начальником відділу економіки, агропромислового розвитку та інфраструктури Прядко Г.В.
Додамо, легальні трудові відносини – це отримання легальних доходів, повнота й своєчасність сплати єдиного внеску, гарантії реалізації прав найманих працівників на загальнообов’язкове соціальне страхування, а також забезпечення надходжень до бюджету Пенсійного фонду України та місцевих бюджетів.
Легалізація зарплат передбачає зменшення кількості осіб, які збагачуються коштом інших, та збільшення надходжень до бюджету коштів, які приховуються від держави. Суб’єктам підприємницької діяльності необхідно докласти зусилль для ведення соціально відповідального бізнесу, оформляти трудові відносини з найманим персоналом, приділяти значну увагу питанню виплати заробітної плати не нижче мінімально встановленого рівня згідно з законом України “Про Державний бюджет України на 2022 рік” від 21.09.2021 № 2619-IX (із змініми та доповненнями), яким встановлено, що з 1 січня 2022 року мінімальна заробітна плата становить 6500,00 грн., а з 01 жовтня 2022 року збільшиться до 6700,00 грн., з якої повинні бути сплачені усі податки та єдиний соціальний внесок (ЄСВ).