Йорданська сосна: у селі Гусаків зібрали 20 тисяч гривень для ЗСУ під час унікальної традиції

Вже 33 роки поспіль на Водохреще у селі Гусаків Шегинівської громади провели дивовижне свято - вшановуємо "Йорданську сосну", родзинкою якої є Яблунева сосна. Так місцеві називають композицію, виготовлену з хвойного дерева та яблук.

“Щороку створенням Яблуневої сосни опікується будь яка родина з села, в якої на виданні є син чи дочка. Хлопці або дівчата ідуть до лісу, обирають найкращу сосну, приносять додому. Далі молодь її гілки зв’язують у формі церковних дзвонів – потім вже прив’язують яблучка. А потім всім селом до тієї хати сходяться з дзвінкою колядкою та щедрівкою. Молодики беруть ялинку на рамена, несуть по селі, заносять до церкви. Так і цього року. Всі спільно помолилися за мир та спокій в Україні, отець окропив присутніх йорданською свяченою водою. А далі пішли до народного дому, де колективи Народних домів громади колядували та щедрували"  - ділиться директор КЗ "Центр культурних послуг" Шегинівської сільської ради Тетяна Пилипчак

Цьогоріч благодійна феєрія була проведена на допомогу ЗСУ. У народному домі відбувся традиційний аукціон. Хлопці та дівчата купували яблука, щоб подарувати. Найдорожчі яблука – ті, що зверху. За них інколи викладають і по декілька тисяч гривень. Завдяки небайдужим жителям громади вдалось зібрати 20500 грн. та 200 злотих.

В наших традиціях і культурі наша сила та єдність. Разом наближаємо перемогу! Слава Україні! слава ЗСУ

Як розповідають місцеві жителі одна з легенд цього свята про любов - ще в далекому до села Гусаків приїхав один художник. Дуже закохався у місцеву дівчину. Та він уже був заручений. Дівчина дуже тужила, вийшла вранці на Йордан в сад, стала плакати і молити, аби Бог послав якийсь знак, що саме вона була коханням усього його життя. І Бог послав – посеред зими, посеред снігів на одному з дерев повиростали яблука. Зійшлось поглянути на те диво все село. Думали-гадали, що з ним робити і вирішили зрубати, віднести до церкви, освятити та посмакувати усім селом.

Переглядів: 59