Супровід і лікування психічних розладів за програмою медгарантій доступний вже в понад 250 закладах

Українці зараз переживають дуже складний період, і це, безумовно, впливає на їхнє психічне здоровʼя

Усвідомлюючи вплив та наслідки війни для психічного здоров’я українців, МОЗ та НСЗУ Національна служба здоров'я України запровадили новий пакет «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги» в рамках Програми медичних гарантій.
В межах пакета за згоди пацієнта лікар проведе клінічну оцінку фізичного стану здоров’я та психічного статусу. За результатами скринінгу сімейний лікар може запропонувати:
☛ направлення на лабораторні та інструментальні дослідження, щоб діагностувати або виключити ПНР, пов’язані з фізичним здоров’ям;
☛ направлення пацієнта до психіатра для діагностики, встановлення діагнозу та для надання рекомендацій із лікування (за згодою пацієнта);
☛ першу психологічну допомогу (при чому не лише пацієнтові, а й членам його родини, які доглядають за ним/нею);
☛ психосоціальні, а також фармакологічні та поведінкові втручання, а за відсутності позитивної динаміки після цього – направлення до лікаря-спеціаліста.
У разі потреби в психологічній допомозі ви можете звернутися також до свого сімейного лікаря. Він надасть послуги в межах своєї компетенції та у разі необхідності спрямує до інших спеціалістів.
ℹ Нині вже 252 медзаклади виконали відповідні умови та мають підписаний договір на надання медичних послуг.
👉 Знайти медичний заклад, який за договором із НСЗУ надає меддопомогу за цим пакетом, та записатись на консультацію туди можна одним із способів:

☛ зателефонуйте в контакт-центр НСЗУ за номером 16-77,

☛ скористайтеся дашбордом на сайті НСЗУ – у полі група послуг оберіть пакет «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги».

Переглядів: 0