Про декларування доходів громадян, отриманих у 2022 році під час «гарячої лінії» в Яворівській ДПІ

Про декларування доходів громадян, отриманих у 2022 році під час «гарячої лінії» в Яворівській ДПІ

Яворівська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області інформує.

Днями в Яворівській ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області  відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Декларування доходів громадян, отриманих у 2022 році».

Начальник Яворівської ДПІ Петро Шот відповідав на запитання платників. Детально розповів, що податкова декларація про майновий стан і доходи за 2022 рік подається за вибором платника податків за місцем своєї податкової адреси особисто або уповноваженою на це особою, поштою або засобами електронного зв’язку.

Громадяни отримали відповіді на питання щодо підстав для подання податкової декларації про майновий стан і доходи, граничних строках сплати податкових зобов’язань, визначених у податковій декларації про майновий стан і доходи за 2022 рік та щодо права на податкову знижку за наслідками звітного податкового року, а також акцентував увагу, що громадяни, які отримували іноземні доходи та знаходяться за кордоном, можуть надіслати декларацію поштою або в електронній формі. Подати декларацію в електронній формі можна, скориставшись приватною частиною Електронного кабінету.

На всі поставлені питання в ході «гарячої лінії» були надані роз’яснення у відповідності із діючим законодавством.

Засідання «круглого столу» з суб’єктами господарювання

Днями в Яворівській державній податковій інспекції Головного управління ДПС у Львівській області  проведено засідання «круглого столу» начальника Яворівської ДПІ Петра Шота з суб’єктами господарювання щодо актуальних питань податкового законодавства в умовах воєнного стану.

Під час заходу податківець зупинився на актуальних питаннях подання податкової та фінансової звітності за допомогою Електронного кабінету. Звернув увагу, що з 01 січня 2023 року Декларація про майновий стан і доходи подається за новою формою, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.05.2022 № 143.

Петро Шот повідомив, що для якісної та оперативної комунікації з бізнес-спільнотою і громадськістю у Львівській області працює Комунікаційна податкова платформа.

Керівник надав відповіді на актуальні питання платників щодо легалізації трудових відносин та порядку заповнення реквізитів «Призначення платежу» та «Отримувач» у платіжних документах.

Як подати декларацію на податкову знижку розповіли на тренінгу в Яворівській ДПІ

Днями старший державний інспектор Яворівської ДПІ ГУ ДПС у Львівській області Анастасія Грицан провела тренінг для платників податків, під час якого розповіла про порядок заповнення декларації про майновий стан і доходи для повернення податкової знижки за навчання.

Зокрема роз’яснила присутнім, що податкова знижка може  бути надана виключно резиденту, а загальна сума податкової знижки не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена на суму страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, - обов'язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності.

За словами Анастасії Грицан, при  розрахунку податкової знижки враховуються витрати, понесені за навчання у вітчизняних закладах дошкільної позашкільної, загальної, середньої, професійної та вищої освіти за здобуття відповідної освіти за себе або члена сім’ї першого ступеня споріднення. Для підтвердження цих витрат платнику потрібно додати копії платіжних та розрахункових документів.

Також розповіла, які документи необхідно подавати разом з декларацією про майновий стан і доходи та зазначила, що подати такий пакет документів можна особисто, надіслати поштою або в електронному вигляді через Електронний кабінет.

Водночас вона зауважила, що у разі якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним  не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні роки не переноситься.

У Яворівській ДПІ проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія»

Про особливості застосування РРО у 2023 році спілкувалися під час «гарячої лінії» в Яворівській ДПІ 06 березня поточного року. На питання які надійшли під час сеансу телефонного зв’язку «гарячої лінії» відповідала старший державний інспектор Яворівської ДПІ ГУ ДПСу Львівській області Наталія Британ.

Відповідаючи на запитання платників, інспектор повідомила, що  27 січня на черговому засіданні Уряд підтримав законопроєкт про зміни до ПКУ, Закону про ЄСВ та Закону про РРО. Він стосується скасування податкових пільг на час війни та мораторію на перевірки ДПС з 1 липня 2023 року.

Тож тепер законопроєкт мають зареєструвати на сайті ВРУ та розглянути у Комітетах ВРУ.

 Ним пропонувалося встановити, що окремі норми діють до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, але не пізніше 1 липня 2023 року, зокрема:

незастосування штрафних санкцій за порушення порядку використання РРО та ПРРО

можливість для фізичних осіб – підприємців та юридичних осіб бути платниками єдиного податку ІІІ групи із застосуванням ставки єдиного податку у розмірі 2 % від суми доходу;

можливість для фізичних осіб – підприємців платників єдиного податку І та ІІ груп не сплачувати єдиний податок;

зупинення проведення документальних перевірок;

зупинення перебігу строків (строків подання податкової звітності, строків проведення перевірок, строків отримання податкової інформаціїконтролюючими органами, строків проведення процедури адміністративного оскарження тощо), визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи;

незастосування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства;

незастосування штрафних санкцій за порушення правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Як здійснюється скасування реєстрації ПРРО?

Фахівці Яворівської державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Львівській області повідомляють, що скасування реєстрації програмного реєстратора розрахункових операцій (далі – ПРРО) здійснюється на підставі Заяви про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО (ідентифікатор форми J/F1316604) з позначкою «Скасування реєстрації», яка подається за основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків засобами Електронного кабінету чи засобами телекомунікацій, або на підставі Повідомлення про виявлення несправностей програмного реєстратора розрахункових операцій за формою № 2-ПРРО (ідентифікатор форми J/F1316701) з позначками «несправність» або «крадіжка пристрою чи компрометація ключа» шляхом виключення його з реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій та закриття фіскального номера, який не підлягає використанню надалі.

Спілкуйтеся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»: 

https://t.me/infoTAXbot 

Підписуйтеся на канали інформування ДПС : 

https://t.me/tax_gov_ua 

facebook.com/TaxUkraine/ 

youtube.com/TaxUkraine 

Деклараційна кампанія – 2023: Граничні строки сплати податкових зобов’язань, визначених у податковій декларації про майновий стан і доходи

Яворівська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області повідомляє.

Протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) – для фізичних осіб – підприємців та  фізичних осіб, стосовно яких проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування);

До 01 серпня року, що настає за звітним – для громадян та осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність.

До уваги! Якщо граничний строк сплати податкового зобов'язання припадає на вихідний або святковий день, останнім днем сплати податкового зобов'язання вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем (п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями).

Платник податку на доходи фізичних осіб – фізична особа, який зобов’язаний подати податкову декларацію, визначає свої податкові зобов’язання, які сплачує за кодами бюджетної класифікації:

«11010500» – «податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування»;

«11011001» – «військовий збір, що сплачується за результатами декларування».

До уваги! Інформація про реквізити банківських рахунків для сплати податків відповідно до адміністративно-територіального устрою України оприлюднена на офіційному вебпорталі ДПС у рубриці «Рахунки для сплати платежів» (https://tax.gov.ua/rahunki-dlya-splati-platejiv/).

Нова форма декларації про майновий стан і доходи

У Яворівській ДПІ ГУ ДПС у Львівській області поінформували місцевих громадян, що з 01 січня 2023 року вводиться в дію нова форма Декларації про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація), затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 № 859 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 17 травня 2022 року № 143, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03.06.2022 за № 593/37929 (з урахуванням змін, внесених наказом Міністерства фінансів України від 09 червня 2022 року № 160)).

За результатами 2022 року платники податків – фізичні особи подають податкову декларацію за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 № 859 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 17 травня 2022 року № 143, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03.06.2022 за № 593/37929 (з урахуванням змін, внесених наказом Міністерства фінансів України від 09 червня 2022 року № 160)), яка передбачає наявність нових додатків до Декларації, а саме:

Ф4 – розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору, оподатковуваних доходів від продажу протягом звітного (податкового) року об’єкта(ів) нерухомого та/або рухомого майна

МПЗ – розрахунок загального мінімального податкового зобов’язання за податковий (звітний) рік, що розраховується фізичними особами –підприємцями (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) –власниками, орендарями, користувачами на інших умовах (в тому числі на умовах емфітевзису) земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь.

Переглядів: 16