Вирощування малини – бізнес, який вимагає дотримання технології та професійних навичок

20 вересня 2017 року головний спеціаліст відділу агропромислового розвитку Яворівської райдержадміністрації Роман Кавецький, голова Смолинської сільської ради Олександра Онишків та члени сільськогосподарського  обслуговуючого кооперативу «Смеліна» с. Смолин взяли участь у семінарі на тему: "Вирощування малини та інших ягід на невеликій площі", який пройшов у с.Давидів  Пустомитівського району.

Грунтово – кліматичні умови сприятливі для вирощування ягідних культур. Зокрема, малини.  Вирощується малина  в районі на площі понад 20 га. Для забезпечення прибуткового вирощування необхідно отримувати врожай біля 10 тонн з гектара. Це вимагає дотримання технологічних процесів. Особливе значення – якісний і своєчасний полив.  Продукцію важливо виростити і зберегти. Одною із цілей  створення  кооперативу це об’єднання ресурсів для будівництва  сховищ  із зберігання сільськогосподарської продукції.

Економіст ФАО ( Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН) Андрій  Ярмак  проінформував про досвід вирощування малини у Сербії – країні, яка є однієї із основних експортерів до країн Європейського Союзу. Площа під малиною в середньостатистичному господарстві вирощується на 0,5 га. Вирощування малини служить додатковим заробітком  для господарств. Для забезпечення збуту  продукції господарства об’єднуються  в кооперативи. Відзначено і зростаючий попит на свіжу ягоду.

Олег Босий – консультант з вирощування малини звернув увагу на необхідність дотримання технологічних процесів при вирощуванні малини – проведення аналізу  та  підготовлення ґрунту перед садінням, підбору сортів, обладнання для поливу. Для отримання продукції, що користується попитом на ринку значну увагу необхідно приділяти  густоті саджанців, своєчасному та якісному поливу, підживленню та захисту від бур’янів та шкідників.

Підводячи підсумок роботи семінару начальник департаменту агропромислового розвитку Наталія Хмиз проінформувала присутніх щодо  програм фінансової підтримки сільськогосподарських товаровиробників, а також про перспективу започаткування господарств із вирощування саджанців ягідних культур.

Переглядів: 1 243