Уряд відновив дію державної програми «теплих кредитів»

Від учора відновлено дію урядової програми «Теплих кредитів», державні банки – Ощадбанк,  Укргазбанк, Укрексімбанк та Приватбанк поновили кредитування  як для ОСББ/ЖБК так і для фізичних осіб. На ці цілі з державного бюджету виділено 400 млн гривень.

Відтак мешканці Львівської області мають можливість скористатися державною програмою відшкодування тіла кредиту для того щоб зробити своє помешкання не тільки комфортним для проживання але і енергоефективним.

Відшкодування здійснюється у розмірі:

20 % – на придбання «негазових» котлів (35 % для субсидіантів),
35 % – для утеплення індивідуального житла,
від 40 % до 70 % – для проведення енергоощадних заходів в ОСББ.

Кредити надаються на утеплення фасадів, заміну вікон, встановлення вузлів обліку, модернізацію освітлення тощо.

Додатково інформуємо, що з урядової програми вилучено норму щодо відшкодування населенню тіла кредиту, що проживає в окремих квартирах багатоквартирних житлових будинків, відтак отримати відшкодування за державною програмою у багатоквартирних будинках зможуть лише ОСББ.

Однак, як зазначив директор департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Михайло Мельник,  ця категорія мешканців може скористатися  обласною програмою енергозбереження, яка передбачає відшкодування  5%-15% відсоткової ставки за кредитами, отриманими фізичними особами на впровадження енергоощадних заходів.

Водночас нагадаємо, що окрім загальнодержавної та обласної Програми, жителі Львівщини можуть скористатись районними програмами, які передбачають відшкодування частини відсоткової ставки чи тіла кредиту.

Для отримання більш детальної інформації щодо отримання «теплих кредитів» необхідно звертатись в кредитно-фінансові установи, що є учасниками  Програми.

Департамент закликає користуватись пільговими кредитами, втановлювати енергоефективне обладнання та ощадно використовувати енергоресурси у своїх домівках.