У с. Бірки енергетики впровадять «розумні» електромережі

Дистанційна передача показників електролічильників, відсутність «людського фактору» при зборі показників, можливість перейти на «нічний» тариф — все це і багато інших переваг дають «розумні електромережі» (Smart Grid), які у 2017 році розпочинає запроваджувати ПрАТ «Львівобленерго» для своїх клієнтів — побутових споживачів.

Про це повідомили директор з маркетингу ПрАТ «Львівобленерго» Андрій Скрипник, начальник виробничо-маркетингової служби Юрій Кошла, начальник служби приладів обліку  Роман Шпак сьогодні під час прес-конференції.

Ця технологія активно розвивається у світі і закладена у Третьому Енергопакеті Європейського Союзу. «Для прикладу, сьогодні працює американська компанія Ness, яка встановила у всьому світі близько 40 мільйонів інтелектуальних лічильників. Лідером є Італія, там практично вся країна охоплена такими приладами обліку. Що стосується досвіду наших найближчих сусідів, зокрема Польщі, то у місті Вроцлаві у всіх 320 тисяч споживачів встановлені «інтелектуальні» лічильники. Тобто є підходи загальноєвропейські і Україна долучилась до цих процесів. Ми йдемо шляхом розумної модернізації наших електромереж, в тому числі належного і якісного обліку електроенергії», — розповів Андрій Скрипник.

«Розумний» лічильник дає багато переваг для споживача. «По-перше, наші працівники не навідуватимуться у приватне домогосподарство для збору показників щомісячно, як це було раніше. Такий візит може бути раз на півроку для проведення технічного огляду. По-друге, нарахування споживачу буде чітко на реальних показниках, які передаватимуться дистанційно — тобто повністю знімається питання «людського фактору». А також такий лічильник дає змогу перейти на зонний облік — так званий «нічний тариф», — розповів Юрій Кошла.

Крім переваг для споживачів, «розумні електромережі» та лічильники системи АСКОЕ (автоматизованої системи комерційного обліку електроенергії) допомагають суттєво зменшити технологічні втрати і запобігати крадіжкам електроенергії.

Вже цього року в  Інвестиційній програмі  ПрАТ «Львівобленерго» передбачено пілотний проект переведення побутових клієнтів на  автоматизовану систему комерційного обліку електроенергії. До кінця 2017 року «розумним» обліком планують охопити понад 10,5 тисяч споживачів у Львові та восьми районах, який обрали виходячи виключно з технічних критеріїв:
• у місті Львові це вулиця Величка у Залізничному районі, смт Рудно (Володимира Великого, Грушевського, Галицька, Мазепи, Шевченка, Шептицьких та інші), смт Брюховичі (вул. Незалежності України, Львівська, Ряснянська, Івасюка та прилеглі);
• у Золочівському районі — с.Вижняни, Заставне, Розворяни та м.Золочів (вул. Бродівська, Ярослава Мудрого, Шевченка та прилеглі);
• у Миколаївському районі — с.Надітичі, Рудники, Пісочна, Черниця;
• у Стрийському районі — с,Добрівляни, Заплатин;
• у Дрогобицькому районі — м.Борислав (вул. Тустановицька, Хмельницького, Трускавецька, Модрицького, Гірна та прилеглі), м.Дрогобич (вул. Івасюка, Зварицька, Завіжна, Коцюбинського, Самбірська, Івана Франка та прилеглі);
• у Жовківському районі — с.Липник, Луцики, Старе Село;
• у Яворівському районі — с.Бірки;
• у Пустомитівському районі — с.Сокільники, Солонка, Давидів, Гончари;
• у Сокальському районі — с.Добрячин.

З детальним списком міст та вулиць можна буде ознайомитись на веб-сайті ПрАТ «Львівобленерго» після остаточного затвердження в Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Всього на «розумні» лічильники і обладнання для передачі даних цього року передбачено 26,3 млн грн у Інвестиційні програмі ПрАТ «Львівобленерго», яку затвердила НКРЕКП. У 2018 році Товариство продовжуватиме роботу зі встановлення «інтелектуальних» приладів обліку.

 Більш детально http://www.loe.lviv.ua/ua/novyny~3984

Переглядів: 207