На Яворівщині збудують притулок для бурих ведмедів

Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак підписав у вівторок в Охруському інформаційно-просвітницькому центрі два меморандуми – про взаєморозуміння з фондом «Чотири Лапи Інтернешнл» та про співпрацю з міжнародним благодійним фондом «Чотири Лапи».

Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак зазначив при цьому:  «Важливо те, що в порятунку бурих ведмедів нас підтримує громадськість та міжнародні організації. Всі ми добре знаємо, що нині ще багато тварин утримуються в цирках чи приватних зоопарках. Нині триває декілька судових слухань щодо вилучення ведмедів із таких закладів і переселення їх до таких притулків. Об’єднавши зусилля, нам вдасться змінити ситуацію».

Остап Семерак також нагадав, що Мінприроди співпрацює з фондом «Чотири лапи» з 2012 року. І що зокрема в рамках цієї співпраці було організовано функціонування реабілітаційного центру для бурих ведмедів на території національного природного парку «Синевир».

Зараз у ньому утримуються 19 ведмедів різного віку, що є гранично допустимою кількістю тварин при проектованому навантаженні реабілітаційного центру. Міністр зазначив також: «Для Мінприроди важливо продовжити черговий етап співпраці із міжнародним благодійним фондом «Чотири лапи», який зробив значний внесок у справу порятунку та гуманного регулювання чисельності безпритульних тварин в Україні. Тому початок будівництва вже третього притулку для бурих ведмедів в Україні біля села Домажир у Яворівському районі Львівської області є великим спільним досягенням».

Остап Семерак також запевнив: «У рамках меморандуму про взаєморозуміння фонд за методологічної підтримки Мінприроди запровадить стерилізацію, догляд, ідентифікацію та реєстрацію безпритульних тварин, проведення освітніх програм та працюватиме над розробленням законопроектів щодо удосконалення української нормативної бази. Крім того, фонд сприятиме веденню обліку ведмедів, що в першу чергу потребують негайної допомоги та вжиттю заходів з їх вилучення або конфіскації, а також надання повної ветеринарної допомоги врятованим бурим ведмедям».

Натомість президент і засновник благодійного фонду «Чотири лапи Інтернешнл» Хельмут Дунглер зауважив: «Сьогодні важливий день для зоозахисного руху в Україні. Після кількох років плідної роботи у напрямку поліпшення умов утримання бурих ведмедів та проведення успішних проектів допомоги безпритульним тваринам ми з радістю продовжуємо співпрацю з міністерством екології та природних ресурсів. Ми вже кілька років співпрацюємо з владою України і розраховуємо на активізацію та посилення нашої співпраці заради конфіскації ведмедів з неналежних умовах і поселення їх у нашому новому притулку для ведмедів Домажир, де вони будуть жити в умовах наближених до природних. Ми покладемо кінець ланцюгам та кліткам для ведмедів в Україні».

Про це повідомили  31 січня, в міністерстві екології та природних ресурсів України.