З метою попередження та недопущення незаконного обігу, збуту та контрабандного ввезення на територію України особливо небезпечних наркотично-психотропних речовин, які можуть спричинити загрозу життю  для мирного населення України.

Враховуючи існуючі тенденції щодо виявлення фактів незаконного обігу зброї, наркотичних та психотропних речовин організованими злочинними угруповуваннями та кримінальними елементами, які знаходяться в незаконному обігу на території України та областей, з метою попередження та недопущення незаконного обігу, збуту та контрабандного ввезення на територію України особливо небезпечних наркотично-психотропних речовин повідомляємо, що Жовківським МРВ УСБУ України у Львівській області на території районів обслуговування постійно проводиться упереджувальна робота, із вжиттям відповідних заходів  щодо виявлення та недопущення вищевказаних фактів. 

Зокрема, оперативними співробітниками підрозділу в ході виконання перевірочних заходів за  напрямком запобігання та  протидії незаконному обігу  наркотичних засобів, психотропних речовин їх аналогів та прекурсорів,  отримана інформація щодо громадянина України мешканця смт.Івано-Франкове, Яворівського району Львівської області, який організував та залучив до протиправної діяльності групу раніше знайомих йому молодиків, спільно з якими  налагодив схему  незаконного виготовлення, зберігання та збуту наркотичних психотропних  засобів у великих розмірах.

 Також за оперативною інформацією стало відомо, що велика кількість «наркотиків» реалізовується військовослужбовцям ЗСУ (можливо з числа наркозалежних),  які проходять строкову службу або службу за контрактом в с. Старичі, Яворівського району Львівської області (Яворівський військовий полігон) та періодично розраховуються за придбані наркотичні засоби, вогнепальною зброєю, боєприпасами та іншим забороненими до обігу засобами.

15.05.2019 року  житель смт.Івано-Франкове, перебуваючи неподалік центральної площі вказаного селища за попередньою домовленістю із військовослужбовцем ЗСУ, який проходив службу за контрактом на території Яворівського полігону, реалізовуючи свій  злочинний умисел з корисливих мотивів, під  час збуту чергової партії наркотичних речовин вказаному військовослужбовцю «на гарячому» були затримані оперативними співробітниками Управління СБУ при поверхневому огляді якого було виявлено та вилучено наркотичну речовину «канабіс» та психотропну речовину  «амфетамін», що відноситься до особливо небезпечних наркотичних засобів  обіг яких заборонено.

-           на підставі санкцій слідчого судді додатково проведено 6 (шість) обшуків у основного фігуранта та його спільників в результаті яких за адресами проживання за участю понятих виявлено та вилучено різного роду наркотичні і психотропні речовини.

Крім цього, наступного дня після затримання вищевказаній особі  слідчим СУ ГУ НП у Львівській області  повідомлено про підозру за ч.2 ст. 307 КК України  при  цьому одним із  районних судів м.Львова обрано міру запобіжного заходу – тримання під вартою.

27.09.2019 року Яворівським районним судом ухвалено вирок іменем України в результаті якого вказану особу «Р», що являється жителем смт. Івано-Франкове, Яворівського району  визнанно винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст.. 307 ч.2 КК України та призначено покарання із застосуванням ст. 69 КК України у виді 5 (п`яти) років позбавлення волі.

Прес-служба УСБУ у Львівській області

Переглядів: 39