У Національному агентстві обговорили проблемні питання правозастосовної практики

У Національному агентстві з питань запобігання корупції обговорили проблеми правозастосовної практики у діяльності спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції. Круглий стіл на тему «Посадова особа юридичної особи публічного права: визначення поняття» відбувся за участю науковців та практиків.

Учасники заходу мали на меті узгодити підходи до визначення поняття «посадова особа юридичної особи публічного права» та окреслити шляхи вирішення проблемних питань. Зокрема, застосування норм антикорупційного законодавства, що поширюються на посадових осіб юридичних осіб публічного права, свідчить про відсутність чітких критеріїв до визначення цього поняття, а також єдиної правозастосовної практики, у тому числі судової.

За результатами круглого столу його учасники погодились, що підходи, запропоновані Національним агентством, відповідають законодавству і прийнятні на практиці для урегулювання цього питання на законодавчому рівні. Так, зазначена проблема може бути вирішена шляхом внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції», якими слід внести більш чітке визначення поняття «посадової особи юридичної особи публічного права».

Переглядів: 171