У 2017 році до Державного бюджету конфісковано більше 1,3 млн грн незаконно здійснених внесків на підтримку партій, – Наталія Корчак

За протоколами Національного агентства з питань запобігання корупції (далі – Національне агентство) і рішенням судів до Державного бюджету  у 2017 році  стягнено  більше 1,3 млн грн. Про це повідомила член Національного агентства Наталія Корчак під час брифінгу сьогодні.

«За аналізом Звітів політичних партій було складено 264 адміністративні протоколи на керівників (уповноважених осіб) політичних партій.  З них 86 протоколів були складені за порушення порядку надання або отримання внеску на підтримку політичної партії.  Сума внесків, що підлягають конфіскації за рішенням судів, становить 1 314 687 гривень»,  -зазначила   Корчак.

За її словами, переважна частина протоколів - 170, стосується порушення  порядку подання звіту партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру та фінансового звіту про надходження та використання коштів виборчого фонду. Згідно з постановами судів визнано винними у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених статтями          212-21, 212-15 КУпАП, та притягнуто до адміністративної відповідальності  147 осіб. Загальна сума штрафів, накладених судами, становить 337 790 гривень.

«Наразі за протоколами, складеними Департаментом з питань запобігання політичній корупції, винесено рішення за 205 справами. Решта перебувають на розгляді», -  зауважила Наталія Корчак.

Вона також зазначила, що відповідно до аналізу Звітів політичних партій за минулий рік встановлено, що масовими серед правопорушень є неподання звітів місцевих організацій та інформації про їх майно, доходи, витрати та зобов’язання фінансового характеру, а також неподання висновків щорічного внутрішнього аудиту партії.

Переглядів: 186