ТОП-10 політичних партій з найбільшими внесками від фізичних та юридичних осіб, отриманими на фінансування статутної діяльності у 2017 році

Аграрна партія України, Українське об'єднання патріотів – УКРОП, партія «Основа», ВО «Свобода»  та Українська Галицька партія входять до п’ятірки політичних партій з найбільшими внесками від фізичних та юридичних осіб, отриманими на фінансування статутної діяльності  у 2017 році.

Так,  розмір внесків від фізичних та юридичних осіб Аграрної партії становить більше 18,6 млн грн.  Більше 15,2 млн грн отримала у 2017 році на статутну діяльність партія «УКРОП». Партія «Основа»  отримала 3,9 млн грн, а партії ВО «Свобода»  та Українська Галицька партія більше 3,4 млн грн кожна.   При цьому донорами Аграрної партії  та Української Галицької партії  переважно є юридичні особи, в той час як фізичні особи вносили кошти на рахунки  «УКРОПу»,  «Основи» та  ВО «Свобода».

До десятки політичних партій з найбільшими внесками від фізичних та юридичних осіб, отриманими на фінансування статутної діяльності  у  минулому році також увійшли партії «Національний корпус» (2,3 млн грн), «Сила громад» (1,86 млн грн), ВО «Черкащани» (1, 56 млн грн),  Громадсько-політичний рух Валентина Наливайченка «Справедливість» (904,9 тис. грн)  та Рух нових сил  Михайла Саакашвілі (146,5 тис. грн).  При цьому «Національний корпус», «Сила громад» та Громадсько-політичний рух Валентина Наливайченка «Справедливість» здебільшого фінансувалися за рахунок внесків фізичних осіб, а от  Рух нових сил  Михайла Саакашвілі та ВО «Черкащани»  - за підтримки юридичних осіб. Зокрема, на рахунках ВО «Черкащани» відсутні пожертви від фізичних осіб – партія отримала більше 1,5 млн грн підтримки  виключно від юридичних осіб.