На Львівщині розпочався місячник добровільної здачі зброї

Від 1 по 31 жовтня громадяни мають можливість добровільно звернутися у підрозділи поліції щоб здати зброю, боєприпаси, вибухові матеріали та спеціальні засоби, що зберігаються незаконно, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності

Місячник добровільної здачі зброї на Львівщині проводиться з метою протидії незаконному розповсюдженню зброї, боєприпасів, вибухових речовин, а також профілактики злочинів з їх використанням.

«Усі громадяни, які у цей період здадуть незареєстровану зброю, уникнуть кримінальної відповідальності за її зберігання. Якщо поліцейські самі вилучать зброю, то власникам доведеться відповідати згідно статті 263 Кримінального кодексу України. В окремих випадках, коли громадяни добровільно здадуть зброю, вони зможуть зареєструвати її та отримати у користування», - повідомив начальник відділу контролю за обігом зброї у сфері дозвільної системи Головного управління Національної поліції у Львівській області підполковник поліції Віктор Катерина.

У передбачених законодавством випадках громадяни навіть можуть легалізувати таку зброю і користуватись нею в подальшому на законних підставах.