Громадська рада при НАЗК закликає Парламент та Уряд докласти всіх зусиль аби Модуль автоматизованої системи перевірки декларацій розпочав свою роботу не пізніше лютого 2019 року

Сьогодні Громадська рада при Національному агентстві з питань запобігання корупції на своїй сторінці у Facebook оприлюднила заяву, в якій наголошує на прогресі, якого досягло Агентство у питанні впровадження модуля автоматизованої системи перевірки декларацій.

«Ми констатуємо, що за останні кілька місяців було досягнуто прогресу у вирішені цього питання. Зокрема: проведено тестування автоматизованої системи перевірки декларацій, затверджено нові Правила логічного і арифметичного контролю, за якими буде проходити верифікація, де кожному правилу відповідає окремий коефіцієнт. Затверджено зміни до Порядку повних перевірок, які дозволяють запровадити цю систему верифікації. Отримано можливість автоматизованого обміну даними з 12 з 16 реєстрів та баз даних. –  Зазначено в заяві Громадської ради – Констатуємо, що НАЗК спільно з міжнародними партнерами робить постійні спроби завершити запровадження системи логічного та арифметичного контролю декларацій».

Громадські активісти висловили занепокоєння тим, що попри зусилля НАЗК та міжнародних партнерів початок роботи модуля блокується на законодавчому рівні: «Блокує запуск модуля низка факторів, серед яких одним із головних лишається неухвалення Парламентом законопроекту №7276, який має забезпечити автоматизований доступ НАЗК до реєстрів Міністерства юстиції. На жаль, мусимо констатувати, що напередодні відзначення Всесвітнього дня боротьби з корупцією ми не бачимо жодних пропозицій оперативно розглянути цей законопроект з боку лідерів парламентських фракцій та голів комітетів".

Напередодні Міжнародного дня боротьби з корупцією Громадська рада при НАЗК закликала  Парламент і Уряд докласти всіх зусиль аби Модуль автоматизованої системи перевірки декларацій розпочав свою роботу не пізніше лютого 2019 року.

Джерело:https://nazk.gov.ua/news/gromadska-rada-pry-nazk-zaklykaye-parlament-ta-uryad-doklasty-vsih-zusyl-aby-modul