Другий етап е-декларування стартував в Україні 20.01.2017

Національне агентство з питань запобігання корупції повідомляє, що в Україні стартував другий етап електронного декларування/

До 1 квітня 2017 року е-декларації повинні подати особи, які згідно із законом про запобігання корупції займають відповідальне та особливо відповідальне становище, а також особи, які прирівнюються до уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, повідомляє прес-служба НАЗК.

Крім того, з 1 січня суб'єкти декларування повинні інформувати НАЗК про суттєві зміни у майновому стані, якщо отриманий ними дохід перевищує 50 прожиткових мінімумів (станом на 1 січня - 80 тисяч гривень).

У НАЗК зазначили, що з набуттям чинності закону про Вищу раду правосуддя, яким внесені зміни в закон про запобігання корупції, змінено коло осіб, які повинні подавати е-декларації. Тому дія антикорупційного закону в частині фінансового контролю не поширюється на посадових осіб установ та організацій, які здійснюють основну діяльність в області соціального обслуговування населення, соціальної та професійної реабілітації інвалідів, соціального захисту ветеранів війни і учасників АТО, охорони здоров'я (крім керівників закладів охорони здоров'я центрального, обласного, районного, міського рівня), освіти (крім керівників вишів та їх заступників), науки (крім президентів і перших віце-президентів, віце-президентів і головних вчених секретарів, інших членів президії Національної академії наук України та національних галузевих академій наук, обраних загальними зборами, керівників НДІ та інших наукових установ), культури, мистецтва, відновлення та збереження національної пам'яті, фізичної культури, спорту та національно-патріотичного виховання.