Яворівщина відзначила 101-річницю Дня Соборності

Сьогодні, 22 січня у РНД «Сокіл» м.Яворова відбувся святковий концерт присвячений 101-річниці Акту злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки – День Соборності. День, який увійшов в історію, як знаковий крок на шляху до здійснення одвічної мрії українців про єдину велику державу.

Розпочалось свято зі звучання Гімну України «Ще не вмерла Україна» у виконанні духовного оркестру 184-го навчального центру та народного хору «Яворівщина».

В залі лунали українські пісні та танці, які дарували гостям творчі аматорські колективи району: ансамбль бандуристів Новояворівської дитячої школи мистецтв (керівник Соломія Бурчак), тріо гітаристів у складі Алли Ковалик, Софії Стецик, Софії Лукяніхіної; танцювальний колектив "Весна» (керівник Наталія Огородник), театр танцю «Яворики» (кер.Наталія Слобода)артистки Яворівщини Оксана Русин та Віра Тарабас та ведучі Тетяна Лин і Остап Слобода.  Зал був наповнений теплою і що захоплює атмосферою.

Участь в заході взяли голова Яворівської районної державної адміністрації Андрій Шумський; голова районної ради Володимир Сичак; заступник голови Яворівської райдержадміністрації Назар Сойко; заступник голови районної ради Володимир  Мацелюх; заступник міського голови Яворова Ігор Грабовський; секретар Яворівської міської ради Ольга Созанська та мешканці Яворівського краю.

Керівники району привітали присутніх зі знаменним для всіх українців святом — Днем Соборності та Свободи України, закликала до єдності та порозуміння у суспільстві на сучасному етапі.

Національна пам’ять формує нашу національну свідомість. А вшанування та збереження традицій державних свят України має надзвичайне значення у формуванні національної свідомості, яка є фундаментом для майбутнього українського народу. Відзначивши День Соборності України, ми ще раз пригадали її історію".

На завершення від представників влади та громадськості юні україночки урочисто поклали квіти до підніжжя пам’ятників Січових Стрільців, Героям Небесної Сотні та Воїнам АТО.