Яворів перед Святою Вечерею дружно заспівав «Боже Великий, Єдиний, нам Україну храни»

Перед Святою Вечерею у місті Яворові Львівської області традиційно відбувся молебень за душі яворівчан – учасників національно-визвольних змагань Гната Саса та Михайла Вархоляка, яких закатували більшовики 6 січня 1945 року – саме на Святвечір.

На чільному майдані Ринок, біля Народного Домі, де подвиг іменитих яворівчан Гната Саса й Михайла Вархоляка увіковічено меморіальною дошкою, громада за участі трьох місцевих священиків УГКЦ, о. Степана, о. Олега, о. Михайла, представників влади, депутатів, «самооборонівців», чиновники дружно помолилася не лише за своїх краян, які життям заплатили за вірність українській національній ідеї за часів тоталітаризму, а й вклонилися пам’яті про новітніх героїв – Небесній сотні та Воїнам Світла – полеглих в зоні АТО військовослужбовців.

До меморіальної таблиці, закатованим більшовиками саме у Святвечір 1945-го патріотам Гнатові Сасу та Михайлові Вархоляку голови Яворівських РДА та районної ради – відповідно Орест Хлян, Володимир Сичак поклали кошик синьо-жовтих живих квітів та засвітили лампадки.

На завершення скорботного віче просто неба учасники події дружно заспівали духовний гімн «Боже Великий, Єдиний, нам Україну храни».

«Ось уже більше двох десятків років яворівська громада, керівники району та міста не забувають перед Святвечором у пошані схилити голови в пам’ять про тих, хто не дочекався сісти за стіл, застелений вишиваною скатертиною, з 12-ма стравами – в Незалежній Україні. Хоча саме за цю святу справу й голови поклали такі відважні патріоти, як наші краяни Гнат Сас та Михайло Вархоляк, яких перед самою Святою Вечерею пошматували штик-ножами «енкаведисти», а тіла повісили в центрі Яворова. Пам’ять людська про вірних українській національній ідеї до останнього подиху яворівчан не згасне ніколи», – наголосила у розмові з власкором IA ZIK секретар Яворівської міської ради Ольга Созанська.

Нагадаємо, що, за краєзнавчими джерелами, 6 січня 1945 року біля Народного дому в місті Яворові привселюдно радянська влада на шибениці стратила двох молодих вояків Української повстанської армії – мешканця с. Вільшаниці Гната Саса та Михайла Вархоляка із села Новосілок.

1993 року на їх честь на Народному домі в райцентрі Яворівщини урочисто відкрили меморіальну дошку. З того часу люди разом з духовенством щороку перед Святвечором збираються біля міського Народного дому Яворова й моляться за душі своїх патріотів-земляків.

Джерело ЗІК