Відзначення 400-ліття від заснування одного з найдавніших монастирів сестер Чину св. Василія Великого – Яворівського монастиря

Сьогодні, 14 жовтня відбулась Архиєрейська Божественна Літургія Святкова трапеза, яку очолив Владика Ігор Возьняк.

Участь у святковій літургії також взяли депутат Верховної ради України Павло Бакунець, голова Яворівської міської ради Ігор Грабовський, керівник апарату Яворівської районної державної адміністрації Ірина Кравчук, секретар Яворівської міської ради Ольга Созанська, начальник відділу культури, туризму, молоді та спорту Яворівської міської ради Богдан Раделицький.

"Святкуючи цю подію та згадуючи наших попередниць – жінок віри та подвижництва дякуємо Богові за дар віри та приклад жертвенності і святості у монашому житті. Знання минулого та вдячність дають силу йти в майбутнє'" - діляться монахині монастиря.

Святкування 400-ліття Яворівського монастиря сестер також буде продовжуватись до 17 жовтня:

15 жовтня

  • 7.30 Божественна Літургія;
  • 9.30 Ювілейна наукова конференція з нагоди 400-ліття заснування Яворівського монастиря;
  • 15.30 Концертна програма за участю Народних артистів України дуету “Писанка” (Оксана Савчук та Іван Кавацюк), дітей та молоді м. Яворова.

 16 жовтня

  • 9.00 Божественна Літургія Молебень перед Чудотворною іконою Пресвятої Богородиці;
  • 12.00 Виїзд до найдавнішого монастиря Сестер Василіянок у с. Словіта.

 17 жовтня

  • 11.00 Архиєрейська Божественна Літургія Завершення святкування
Довідково: крізь ці 400 років тут майже без перерв велося монаше життя черниць василіянок. Починаючи від однієї з перших ігумень монастиря - Макрини Зугаєвичівної - Дишкевичевої і аж до сьогодні духовна та освітня діяльність монахинь тягнеться золотою ниткою впродовж кількох соток років. 
Переглядів: 0