Віче до 202-річниці від дня народження М.Вербицького

У суботу, 4 березня, у місті Яворові  вшановували 202-річчя від дня народження автора мелодії Державного гімну України Михайла Вербицького з віче біля монументу отцю-композитору.

Опісля віче біля пам’ятника Михайлові Вербицькому, делегація з Яворівщини поїхала у Польщу, де у селі Млинах, біля пантеону Великому Українцю відбулася поминальне Богослужіння та покладання квітів до пам’ятника.  У заходах також взяли участь гості з Перемишлянського району.

Нагадаємо, що 4 березня минає 202 роки від дня народження автора мелодії Державного гімну України, отця-композитора Михайла Вербицького. Цього дня не лише на Яворівщині, а й у Польщі традиційно відбудуться урочистості з нагоди вшанування цієї неординарної постаті – генія України. У польських Млинах на могилі Михайла Вербицького, яку на зорі незалежності України розшукали яворівчани, з ініціативи та стараннями колишнього очільника Яворівського району, нині світлої пам’яті Степана Лукашика зведено пантеон.

Отець-композитор Михайло Вербицький народився 4 березня 1815 року у селі Явірник Руський, на Лемкiвщинi, де його батько був священиком. Коли Михайлові виповнилося 10 років, тато помер і ним та його молодшим братом Володиславом заопікувався їхній далекий родич, перемишльський владика Іван Снігурський – один з найяскравіших діячів Української греко-католицької церкви.

У другій половині сорокових років Михайло Вербицький звертається до релігійної музики: в цей період пише повну літургію для мішаного хору (1847), яка і сьогодні звучить у багатьох церквах Західної України. Окрім літургії, він створює знамените «Ангел вопіяше» та інші церковні композиції.