В Яворівському районі вшанували пам’ять жертв нацизму

У День пам’яті та примирення, 8 травня, місто Яворів (Львівщина) поважно вшанувало жертви фашизму та полеглих у боях з нацистами під час Другої світової війни. Подія відбулася біля пам’ятника Невідомому солдату та братської могили визволителів міста від німецько-фашистських загарбників, що на центральному міському цвинтарі.

18404225_1682442715383010_1311809747902802036_o

Почесну варту біля пам’ятника Невідомому солдату та братської могили визволителів міста Яворова від німецько-фашистських загарбників несли воїни 24-ї окремої механізованої Залізної бригади імені князя Данила Галицького. Під журливу мелодію української пісні «Степом, степом йшли у бій солдати…» у виконанні військового оркестру представники влади, громадськості, воїни поклали кошики синьо-жовтих квітів на братську могилу військовослужбовців та засвітили лампадки пам’яті.

Панахиду за душі жертв нацизму у час Другої світової війни відправив місцевий священик отець Андрій. Фахівці відділу культури та туризму Яворівської РДА обрамили віче-реквієм патріотичним поетичним словом.

У події, зокрема, взяли участь голови Яворівських РДА та районної ради – відповідно Орест Хлян, Володимир Сичак, заступник міського голови Яворова Андрій Гаращук, в. о. командира 24-ї окремої механізованої Залізної бригади імені князя Данила Галицького Олександр Ковтун, його заступник Руслан Ліщук, голова Яворівської РО Української спілки ветеранів Афганістану Мирон Дудич, представники органів місцевого самоврядування, громадськості, чиновники.

Усі учасники наприкінці віча-реквієму з нагоди Дня пам’яті та примирення дружно помолилися за мир в Україні та заспівали Державний гімн.

18319190_1682484052045543_9050456424683061840_o 18319057_1682484055378876_3688425265304223316_o

Після  заходів на старому  цвинтарі керівники Яворівського району Львівської області відвідали масове поховання розстріляних фашистами в лісі євреїв та радянських військовополонених, що між міжнародною автотрасою Львів-Краковець та Яворівським гарнізоном, відвідали

Голови Яворівських РДА та районної ради – відповідно Орест Хлян та Володимир Сичак засвітили лампадку пам’яті та поклали букет синьо-жовтих квітів до хреста розстріляним фашистами військовополоненим та пам’ятника на похованні тисяч жертв Голокосту, яке в народі називають яворівським «Бабиним яром».

Нагадаємо, що в Яворові Львівської області опісля того, як Україна стала незалежною, громада з релігійними почестями перенесла пам’ятник Невідомому солдату та тлінні останки загиблих у боях з німецько-фашистськими загарбниками військовослужбовців різних національностей з чільної площі Ринок на центральне міське кладовище. Комунальна служба доглядає братську могилу, на яку в дні державних та релігійних свят люди покладають квіти та світять лампадки.

Джерело ЗІК