У Яворівському районі переселенка з Запоріжжя виграла мікрогрант за програмою «Власна справа»

Той, хто шукає -обов’язково знайде! У Яворівському районі переселенка з Запоріжжя виграла мікрогрант за програмою «Власна справа»

Яворівська районна державна адміністрація продовжує рубрику "Історії, які надихають", де ми розповідаємо про переселенців і переселенок, котрі через агресію держави-терориста – росії були змушені покинути свої домівки, роботу, звичне життя й розпочати його по-новому в іншому регіоні Україні чи за її межами та з іншими людьми.

Сьогодні наша історія про жінку-переселенку Ольгу із Запорізької області, яка після вторгнення агресора, вкотре мусила починати життя з початку у Яворівському районі.

Отже, на Яворівщину Ольга з семирічною донькою приїхала у березні 2022 року. День за днем привикали до нового місця, оговтувалися від пережитого та шукали моменти, які допомагають не занепасти духом, а продовжувати жити.

Як розповідає пані Ольга щоденно вона моніторила новини та шукала чим би їй зайнятися. Адже просто сидіти без роботи вона не може. До війни жінка жила весь час в русі. Викладала в коледжі, сім'я, друзі, а тут все зникло. Щодня її турбували численні питання: Як знайти свій новий шлях? Як не згаснути і запалити світ навколо себе? Як соціалізуватись у новому середовищі і знайти нових друзів?

“Зрозумівши, що просто приймати нові обставини я не хочу і не маю права, бо хочу бути господарем свого життя. Щоденно я почала збирати інформацію про цікаві проєкти у м. Львів та Львівській області. І одного дня, гортаючи смартфон, я натрапила на навчання за проєктом «UKRAINIAN REINTEGRATION BY ALUMNI» (UK-RAIN-A) для вразливих верств населення, що реалізується за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні”. І тут я подумала, саме час кудись рухатися та почати розвиватися. Я зареєструвалась і мене прийняли. Почала проходження навчання і пізніше дізналась, що крім нових знань можна ще й виграти гранти на власну справу”, - говорить Ольга

Той, хто шукає, обов’язково знайде: сказала пані Ольга. Взявши участь у проєкті, вона змогла отримати новий досвід, економічні знання, друзів та виграти один з грантів і отримати фінансування на реалізацію проєкта у сумі 20 тисяч гривен.

“Тепер я маю сучасні економічні знання, нових друзів і власний StartUp! Моя ідея дозволила мені виграти один з грантів і отримати фінансування на реалізацію проєкта у сумі 20 000 грн. Перемога у цьому проєкті дала мені потужну мотивацію і віру в те, що всі ВПО ще можуть знайти себе і будувати нове, щасливе життя! Цікаво спостерігати за тим, що після закінчення одного нового етапу, відкривається безліч інших, цікавих можливостей”, - ділиться Ольга.

Ольга відкрила свою справу у сфері манікюру. За виграні кошти закупила все необхідне для продовження роботи.

Але на цьому переселенка не зупинилася. Вона продовжувала шукати нові навчальні проєкти та розвиватися, як для себе, так і для того, щоб бути корисною людям.
Завдяки співпраці з консультативно-координаційним центром при Яворівській РВА вже сьогодні Ольга працює над іншим соціальним проєктом “Підтримка ВПО у громадах”, де можна виграти грант на суму 200 тисяч гривень.

“Хочу допомагати людям, які так само опинились в складних життєвих умовах. Бо допомогаючи іншим, я допомагаю собі! Якщо мені вдасться виграти і цей грант, ми реалізуємо його у центрі при Яворівській РВА і допомагатимемо внутрішньо переміщеним особам, які проживають у районі. Результати дізнаємось вже цього тижня і я вірю в свою перемогу”.

За словами Ольги життя тут їй дуже сподобалося. Але вдома у неї залишились батьки, за якими вона дуже сумує.

“Я вражена добротою та щирістю місцевих жителів. Не було такої людини, яка б мені не допомогла. Дякую усім, хто завжди чує і підтримує. Це новий досвід, нове життя, нові плани. Звичайно, щось казати конкретно важко, бо життя непередбачуване. Та знаю точно - Україна переможе, адже її народ сильний та єдиний!” - додає Ольга.

Переглядів: 7