У ПП «Краковець-Корчова» презентовано скануючу систему для вантажів

Сьогодні, 23 грудня, у пункті пропуску митного поста «Краковець-Корчова», що на українсько-польському кордоні, відбулася презентація скануючої системи для вантажних транспортних засобів та контейнерів за участі голови Державної митної служби України Максима Нефьодова. 

У події взяли участь чисельні представники мас-медіа, яким фахівці митної справи пояснили важливість задієння цієї скануючої системи для вантажних транспортних засобів та контейнерів, що дозволить час на перевірку вантажу скоротити в 10 разів та поставить заслін контрабанді. Для сканування автомобіль має заїхати у спеціально обладнане приміщення, де і відбувається сканування вантажівки у кількох проекціях. А дані будуть передані в центральний апарат Держмитслужби – в електронному вигляді.

Також скануюча система для перевірки великогабаритних вантажів працюватиме паралельно з транспортними рентгенівськими установками для перевірки багажу пасажирів.

«Ми нарешті запускаємо в роботу величезний довгобуд, який тягнеться вже майже 2 роки. Це – стаціонарні скануючі системи. Цих стаціонарних скануючих систем загалом є сім. Вони, згідно з планом, всі введені в роботу до кінця цього року. Це дуже потужний безпековий інструмент, який допоможе нам у боротьбі з контрабандою. Тому ми пройшли увесь шлях повного супротиву і сьогодні нарешті ми показуємо не те, що буде чи планується, але й працює прямо зараз» , - наголосив голова Державної митної служби України Максим Нефьодов.

А в. о. начальника Галицької митниці Держмитслужби Володимир Цабак, зокрема, зазначив, що ПП «Краковець-Корчова» здійснює пропуск, у середньому, до десяти тисяч осіб, до трьох з половиною тисяч легкових, до п’ятиста вантажних транспортних засобів.
«У зв’язку з цим тут існують серйозні загрози переміщення контрабандних вантажів, а це є ризиком забезпечення національної безпеки на державному кордоні. Тому ця стаціонарна установка, яку вам презентує Митна служба, має відіграти вагому роль у наведенні відповідного налагодження системи протидії відповідним загрозам. Я впевнений, що у найближчий час ефективність даної установки буде доведена", – інформував присутніх Володимир Цабак.

У події взяли участь також заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Тарас Грень та новопризначений голова Яворівської РДА Андрій Шумський.

На запитання головного редактора «ЯГ+», чи буде в МАПП «Краковець» міжнародний пішохідний перехід, якщо – так, то коли?», – голова Державної митної служби України Максим Нефьодов відповів ствердно: мовляв, про нагальну потребу такого пішохідного переходу в ПП «Краковець-Корчова» знає, але коли саме його задіють, наразі, сказати не може, бо для цього, з його слів, потрібні і проектна документація, і кошти. Однак, що такий перехід буде, то – однозначно.

Інформує: Яворівський голос Плюс

Переглядів: 9