У м. Яворові вшанували пам’ять 32-ї річниці виводу військ з Афганістану

У понеділок, 15 лютого 2021 року, у Яворові відбулися урочисті заходи з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та виводу військ з Республіки Афганістан. Цей день – нагадування для всіх поколінь українців про взірець мужності, самовідданості, вірності військовому обов’язку, яким стали воїни-інтернаціоналісти.

Традиційно урочистості розпочались з відправи екуменічної панахиди та громадського віча, яку відправив отець Михайло, Володимир та Іван.

Привітали присутніх з 32 - річницею виведення військ з Афганістану та Днем вшанування учасників бойових дій на території інших держав перший заступник голови Яворівської районної державної адміністрації Зоряна Мірило, голова районної ради Микола Романюк, заступник голови райдержадміністрації Володимир Дзюнька, керівник апарату райдержадміністрації Ірина Кравчук, голова Новояворівської міської ради Володимир Мацелюх, секретар Яворівської міської ради Ольга Созанська, начальник відділу культури, туризму, молоді та спорту Яворівської міської ради Богдан Раделицький, голова Яворівської організації Української Спілки ветеранів Афганістану Мирон Дудич, ветерани бойових дій в Афганістані та родичі погиблих в бою й мешканці Яворівщини.

Представники влади та громадськості поклали квіти до пам’ятника «Воїнам інтернаціоналістам Яворівщини» і меморіалу пам’яті воїнів 24 ОМБр та вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Також під час заходу від організації Української Спілки ветеранів Афганістану керівництво району, військовослужбовці та отці отримали подяки за підтримку, взаєморозуміння та допомогу організації.

Довідка: 32 рік тому в Афганістані закінчилася десятилітня військово-політична спецоперація, участь у якій взяли 160 375 військовослужбовців – вихідців з України, 3 360 з яких – загинули, 72 – пропали безвісти, 3 560 – стали інвалідами.
Афганська кампанія залишила невиліковну рану у душах та серцях тих, хто пройшов вогненними гірськими стежками, хто втратив друзів, синів чи батьків.