У дитячій бібліотеці міста Яворова відкрили сучасний дитячий інтерактивний простір

У дитячій бібліотеці міста Яворова відкрили сучасний дитячий інтерактивний простір

Сьогодні, 16 березня у м. Яворів відбулося відкриття сучасного дитячого інтерактивного простору. Реалізація проекту відбулася завдяки МБО БФ «СОС Дитячі Містечка» Україна.  Такі кімнати БФ «СОС Дитячі містечка України» облаштували ще у 8 закладах культури Львівщини.

У бібліотеці встановили інтерактивний дитячий стіл, на якому діти можуть в ігровій формі вивчати математику, англійську мову, вчитися читати, дивитися відеоказки. Також для кімнати закупили проєктор та екран, бізіборд, сухий басейн з кульками, ігровий стіл (для гри у більярд, настільний теніс тощо), настільні ігри для дітей різного віку, іграшки, умеблювання. Окрім того, бібліотека отримала ляльковий театр.

Відвідувачі бібліотеки можуть займатися в інтерактивній кімнаті безкоштовно.

«Діти – найцінніше, що у нас є. Вони творять майбутнє. Натомість дорослі повинні створити для них найкращі умови, середовище, де кожна дитина знайде, як себе реалізувати – спробує в’язати, малювати, співати, грати на скрипці тощо і відчує, що це її. Разом з департаментом культури, національностей та релігії цього року знову напрацьовуємо корисні рішення. Адже бібліотеки – це саме ті простори, де можна плекати традиції, інтегруватися в ерудований соціум. Дякую нашим партнерам, з якими Львівська ОВА працює в синергії – хочемо цього року загалом реанімувати 20 бібліотек, продемонструвати, яким має бути середовище для отримання знань», – зазначив заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко.

Як розповіла менеджерка у соціальній сфері БФ «СОС Дитячі містечка України» Наталія Кузяк, це перший такий простір, якій відкрили на Львівщині у межах ініціативи благодійного фонду. Ще 7 інтерактивних кімнат в закладах культури області вже облаштовані і незабаром також відбудеться їхнє відкриття, зокрема у Пустомитах, Дрогобичі, Старому Самборі, Золочеві, Східниці, Новояворівську та Бориславі. 

«Дякую за партнерство. Рада, що ми маємо спільне бачення та живемо важливою справою. Це ще раз доводить, що ми готові працювати задля плідних результатів. Цей простір – поки перший, який ми відкриваємо на Львівщині. Минулого року ми запланували створити 8 таких середовищ, тому поетапно будемо їх відкривати. Чудовим рішенням стало те, що наш фонд облаштовує їх на базі бібліотек. Адже це – майданчик для спілкування та розвитку дітей. Цього року будемо святкувати 20 років діяльності в Україні і хочемо створити щонайменше 20 просторів. Маємо добрий початок, готові до наступних кроків в сфері розвитку культури», – наголосила Наталія Кузяк.

Загальний кошторис проєкту – 1 мільйон 350 тисяч гривень. Цьогоріч планують створювати інтерактивні простори у закладах культури Львівщини.

Під час заходу читачі бібліотеки представили лялькову виставу, а для найменших відвідувачів бібліотекарі провели майстер-клас з виготовлення великодніх яєць.

У відкритті інтерактивної кімнати також взяли участь директорка департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА Ірина Гаврилюк та заступниця директорки департаменту Тетяна Плугатор, перший заступник начальника Яворівської РВА Володимир Дзюнька, заступник начальника Яворівської РВА Андрій Тиндик, міський голова Яворова Ігор Грабовський та заступник голови Віталій Денега.

Переглядів: 0