Тренінг на тему « Знайомство з правами людини» у ЦРБ ім. Юрія Липи

10.11.2016 року в приміщенні ЦРБ ім. Юрія Липи відбувся тренінг на тему « Знайомство з правами людини», присвячений  40-річчю ЗАСНУВАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ГЕЛЬСІНСЬКОЇ ГРУПИ.

Захід розпочала вчитель історії ЗОШ №3 ім. Т.Г.Шевченка Лідія Васько, яка розповіла усім присутнім ,що Українська громадська група сприяла виконанню Гельсінських угод (Українська гельсінська група) – це перша легальна правозахисна організація в Українській Радянській Соціалістичній Республіці, яка заклала ненасильницьку, легальну і правову основу для здобуття українцями незалежності, демократії та поваги до прав людини. Сорок років тому за ініціативи письменника й філософа Миколи Руденка, генерала радянської армії Петра Григоренка, хіміка Оксани Мешко, письменника-фантаста Олеся Бердника, юриста Левка Лук’яненка був започаткований український гельсінський правозахисний рух.

Присутні переглянули  документальний фільм  «Українська Гельсінська Спілка - вектор визначено». (Фільм перший.). Опісля якого учнями  11- класів: Гоза Юлія, Масюк Христина, Малець Маряна, Веретюк Ксенія, Салтиська Олександра, Дуліна Яна, Гуменчук Микола  були створені три ініціативних групи, де  вони висловили свої думки та емоції з приводу даної теми.

До обговорення тренінгу долучилася Голова Союзу Українок Анна Новосад, яка розповіла про талановиту дочку українського народу та багаторічного політв’язня Ірину Сеник  та її книгу «Біла Айстра Любови». Книга подає читачеві витончені зразки не лише поезії ,але й вишивок.

Голова Благодійної організації Світового Конгресу українців               м. Яворова Євгенія Букаріна подякувала працівникам ЦРБ ім. Юрія Липи за те, що вони об’єднують людей різного світогляду на таких заходах.

Працівниками книгозбірні була оформленна тематична виставка – експозиція «Українська Гельсінська Група – боротьба за права людини в Україні»,з якою ознайомила завідуюча відділом обслуговування Лариса Ходеєва.

Підвела підсумки тренінгу  керівник апарату райдержадміністрації Зоряна Мірило.