По Яворову римо-католики несли фігуру Матері Божої з Фатіми, вимолюючи припинення війни в державі

У місті Яворові (Львівщина) відбулася піша хода з фігуркою Матері Божої з Фатіми – за мир в Україні. Цю духовну подію організували римо-католики, очолювані сестрами-монахинями згромадження святої Дороти. Люди цілими родинами щиро просили в Богородиці спокою в державі, щасливого повернення додому чоловіків, батьків, синів, сусідів, просто знайомих із Залізної бригади.

 Сестра-монахиня згромадження святої Дороти Анналіса Бауке сказала, що «і до голови не прийшло б ще декілька років тому, що повторюватимемо у незалежній Україні слова молитви Папи Бенедикта XV, який ще в далекому 1917 році, в розпал Першої світової війни, просив Пресвяту Діву Марію, щоб вона поклала край воєнним жахіттям в Європі».

Ходьба миру розпочалася в міському парку «Яворовий гай», а завершилася біля костелу святих апостолів Петра і Павла м. Яворова.

У цій духовній події взяли участь міський голова Яворова Павло Бакунець, лідер молодіжного руху на Яворівщині, депутат Яворівської міської ради Ігор Грабовський, голова Яворівського осередку Товариства польської культури Львівщини Софія Міхневич.

Довідка

Нагадаємо, що Матір Божа Фатімська (порт. Nossa Senhora de Fátima, від міста Фатіма в Португалії) – образ Богородиці. Також відома як Діва Марія Веревиці Фатімської (Nossa Senhora do Rosário de Fátima). 1917 року вона шість разів з’являлася у Фатімі трьом пастушкам – Люсії (Lúcia Santos), Жасінті (Jacinta Marto) та Франціску (Francisco Marto). Під час останнього об’явлення Богородиця сказала: «Я – Мати Вервиці» (або «Пані Вервиці»).1

930 року католицька церква офіційно визнала ці події, як диво й одкровення, яке не суперечить доктрині. 5 травня 1917 року, в розпал Першої світової війни, Папа Бенедикт XV у своєму листі до вірян закликав людей просити Пресвяту Діву Марію, щоб вона поклала край воєнним жахіттям в Європі.

Джерело: ZIK

Переглядів: 397