Перепоховання останків загиблих вояків.

29 вересня на Яворівщині, в смт Івано-Франкове перепоховали останки вояків австро-угорського війська. На військовому кладовищі смт Івано-Франкове відбулася поминальна панахида за участі голови Яворівської РДА Ореста Хляна, голови яворівської районної ради Володимира Сичака, преддставників Яворівської РДА, почесної делегації із Угорщини та республіки Австрія, а також представників громадської організації "Пам’ять", науковців, дослідників та громадськості.

«Нині, як ніколи, ми усвідомлюємо значимість миру, і це сьогоднішнє перепоховання має високу місію - сприяти становленню миру», - зазначив почесний консул Австрійської республіки у Львові Маркіян Мальський.

22048037_1733488906945057_7395350939967805683_o

Куратор Австрійського чорного хреста доктор Франц Бількфелльнер на знак подяки нагородив усіх, хто долучився до пошуку та перепоховання їхніх земляків.

У відповідь заступник начальника 184 навчального центру підполковник Володимир Безбородов подарував австрійцям уламок від снаряду, який знашли під час впорядкування меморіалу полеглих вояків австро-угорського війська.

Довідково:

26 червня 2017 року в лісовому масиві на західній околиці містечка Івано-Франкове пошукова група ГО "Пам’ять" провели ексгумаційні дослідження місць захоронень вояків австро-угорського та російського війська, які виникли під час боїв у вересні 1914 року. Шестеро з них це вояки австро-угорського війська, інші п’ять - вояки російської-імператорської армії. Один із австро-угорських вояків мав при собі військовий ідентифікатор, завдяки якому стало відоме прізвище, ім’я та місцевість з якої призивався на військову службу загиблий.

Переглядів: 190