НА ЯВОРІВЩИНІ ВІДЗНАЧИЛИ 102 РІЧНИЦЮ ДНЯ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

У п’ятницю, 22 січня 2021 року, до 102- ї річниці Дня Соборності України депутат Верховної Ради України Павло Бакунець, перший заступник голови райдержадміністрації Зоряна Мірило, голова районної ради Микола Романюк, голова міста Яворова Ігор Грабовський, секретар голови Яворівської міської ради Ольга Созанська та  заступник голови районної ради Володимир Горбацьо поклали квіти до пам’ятника Героїв Небесної Сотні та загиблих учасників АТО (ООС) і монумента Українським Січовим стрільцям.

Присутні помолились за мир та злагоду в Україні, опісля хвилиною мовчання вшанували пам’ять українських Героїв усіх часів.

«Соборність – це символ боротьби за волю. Порозуміння між людьми. І частка надії й віри у майбутнє. Ми віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Адже саме від нас залежить, якою буде наша держава! А держава, як і родина, має бути дружною, сильною, здоровою, щасливою» - говорить Зоряна Мірило

Довідка: День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.

Йому передувало підписання (22 січня 1918 р.) Четвертого універсалу Центральної Ради, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. Західно-Українську Народну Республіку було проголошено в листопаді 1918 року. Процес об'єднання України завершився 22 січня 1919 року. Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року.