На Яворівщині вшанували пам’ять видатного українця Юрія Липи

Сьогодні у Яворівському районі відбулись пам`ятні заходи з нагоди 73 річниці від дня смерті Юрія Липи – видатного письменника, поета, лікаря, одного із визначних ідеологів українського націоналізму.

Цього дня, аби віддати шану духовному провіднику українського народу, приїхали представники інтелігенції, науковці та громадські діячі. Участь у пам’ятних заходах також голова Яворівської райдержадміністрації Орест Хлян, перший заступник голови РДА Ігор Раквзяли, також внук Юрія Липи Павло Гулицький, заступник голови Яворівської районної ради Володимир Мацелюх та заступник голови Львівської ОДА Ірина Гримак, яка подякувала місцевим мешканцям за можливість разом із ними вклонитися пам’яті видатного українця.

20934922_1720469504913664_6876573572580102101_o

Присутні поклали квіти до могили Юрія Липи в с. Бунів, а також бійців УПА, похованих поруч, та запалили лампадки. На цвинтарі також відбулася панахида за всіх українців, які полягли у боротьбі за незалежність нашої держави.

Окрім того, делегація відвідала село Іваники, де проживав лікар УПА Юрій Липа, в якому йому встановлено єдиний в Україні пам’ятник. Також представники громадськості завітали у село Шутова, де від рук комуністів внаслідок важких катувань загинув українець.

На завершення пам’ятних заходів у районному народному домі Яворова відбулась урочиста академія.

Довідка:

Юрій Іванович Липа (5 травня 1900 – 20 серпня 1944) – громадський діяч, письменник, поет, лікар, публіцист, один з визначних ідеологів українського націоналізму. Народився у місті Одесі – закатований енкаведистами на Яворівщині.

Переглядів: 671