Майстер-клас приготування Яворівського пирога відбувся сьогодні на круглому столі “Традиції Яворового краю”

Сьогодні, 20 липня у Краєзнавчому музеї міста Новояворівська відбувся круглий стіл "Традиції Яворового краю". Мета заходу об'єднати культуру трьох районів прикордоння, обмінятись досвідом культури Яворового краю з сусідами та напрацювати шляхи співпраці задля розвитку мальовничого прикордоння разом.

Участь у заході взяли перший заступник голови Яворівської РВА Володимир Дзюнька, керівник апарату райдержадміністрації Ірина Кравчук, керівники відділів культури територіальних громад Яворівського району, керівник відділів культури м. Жовки та м. Рава- Руська.

Розпочався захід з майстер-класу приготування Яворівського пирога. Пані Ольга Ольшангська продемонструвала гостям найпопулярніший рецепт приготування пирога та елементи, які використовують господині Яворівщини, що додає йому дивовижного смаку.

Після для присутніх чекав неймовірний сюрприз, історія Яворівської забавки від директорки музею Лесі Більської, яка поділилась скарбами Яворівської культури, історією виникнення яворівського пирога, забавки.

На завершення заходу учасники круглого стола взяли участь у майстер-класі з розмальовки Яворівської іграшки. Тут кожен учасник мав змогу відволіктись думками, поспілкуватись з колегами та з користю провести час.

Нагадаємо, мистецтво виготовлення Яворівської дерев’яної забавки, традицію приготування Яворівського пирога внесли до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України! Процес був тривалим. Львівська ОДА ще з 2020 року докладала багато зусиль, щоб Яворівський пиріг, Яворівську забавку включили до цього переліку. Елементи зі Львівщини до цього переліку увійшли вперше. Це не тільки збереження культурної спадщини, але й промоція Львівщини та України за кордоном.

Переглядів: 3