Керівництво району вшанували пам’ять Романа Лубківського з нагоди 80-ї річниці з дня народження

Сьогодні, 10 серпня у Львові відзначають 80-ту річницю з дня народження Романа Лубківського, державного і громадського діяча, поета, активного учасника громадського життя України в період проголошення Незалежності.

Цього дня керівник апарату Яворівської райдержадміністрації Ірина Кравчук, голова районної ради Микола Романюк, директор Бірківської ЗЗСО І-ІІІ ступенів Імені Тараса Шевченка Анатолій Лінник взяли участь у спільній молитві на Личаківському кладовищі і поклали квіти на могилі Романа Лубківського.

Довідково: Роман Лубківський (1941-2015) -  лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, літературної премії Чеської Республіки імені Вітезслава Незвала, літературної премії Словацької Республіки імені Павола Ґвєздослава, заслужений діяч культури Польщі, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Чеській і Словацькій Федеративній Республіці, Надзвичайний і Повноважний Посол України у Чеській Республіці.

У 1990 – 1994 роках – народний депутат України у складі Верховної Ради першого скликання, яка проголосила Незалежність України. 24 серпня 1991 року ініціював внесення до зали Верховної Ради України і встановлення над парламентом держави національного прапора.

За ініціативою Романа Лубківського започаткували традицію складення присяги Президентами України на Пересопницькому Євангелії.

Переглядів: 3