13 вересня -Покладення Пояса Пречистої Богородиці

13 вересня 2017 р. у відпустовому місці Ліску Чернилявському (с. Лісок, Яворівський р-н.) відбувається  урочисте богослужіння з нагоди храмового празника Покладення Пояса Пречистої Богородиці.

Під час богослужінь у Ліску прочани можуть приступити до сповіді, Святого Причастя, отримати повний відпуст та набрати цілющої води.

Історія відпустового місця у Ліску Чернилявськім розповідає нам про те, що на північний захід від м. Яворів в урочищі Бучина функціонував чоловічий монастир, який був знищений татарськими набігами, але за короткий час ченці відродили святиню уже в урочищі Лісок.

Справжньою святинею монастиря була чудотворна ікона Лісківської Матері Божої оригінал якої тепер знаходиться в храмі Св. Юрія, м. Яворів. 1849р. Апостольський Престол наділив відвідання цієї місцини повним відпустом.

У 1872р. громада Черниляви і Ліска за допомогою яворівського міщанина Онуфрія Якубовича побудувала богослужебну каплицю Положення Пояса Пресвятої Богородиці до якої, які тоді, так і тепер, приходять прочани, щоб отримати повний відпуст, а саме: 1) за відвідання богослужебної каплиці, відмовлення приписаних молитов 2) за відмовлення Хресної Дороги. Поблизу монастиря знаходиться криничка з джерельною водою, якій здавна приписували цілющу силу.

Влітку 1991р., після довгих років підпілля, громаді Ліска повернули ключі від церкви, і з того часу почалось відновлення святині. У 1994р. споруджено фігуру Матері Божої, до підніжжя якої витікає вода з кринички. У 2000р. збудовано 14 маленьких капличок нової Хресної Дороги, а в 2001р. зведено муровану гробницю, в яку помістили різьблену дерев'яну скульптуру Ісуса Христа.