Щороку з 1 квітня по 15 червня чинним законодавством визначено так званий «сезон тиші»

Щороку з 1 квітня по 15 червня чинним законодавством визначено так званий «сезон тиші» - період, впродовж якого забороняється проведення робіт та заходів, які є джерелом фактору неспокою.

У даний період лісові мешканці є особливо вразливими, оскільки виводять малечу. Тому, природоохоронні заході із забезпечення режиму спокою в лісових масивах Яворівського НПП є вкрай важливими для збереження різноманіття фауни, а особливо рідкісних «червонокнижних» видів, які не виносять присутності людини у період розмноження.

🔺Науковцями та працівниками служби державної охорони природно-заповідного фонду Яворівського НПП впродовж цього часу проводились заходи нагляду (контролю) за додержанням природоохоронного законодавства щодо забезпечення періоду тиші на території природоохоронної установи. Для цього виготовлено та встановлено охоронні та інформаційні знаки, атрибутику природоохоронної та протипожежної тематики, перекрито несанкціоновані заїзди в лісові масиви, а також проведено ремонт наявних шлагбаумів, взято під посилену охорону місця гніздування птахів.
🐇🦌За попередніми даними на території Яворівського НПП та прилеглих територіях очікується зростання чисельності зайців, косуль. Дають про себе знати дикі кабани, олені і навіть лосі. Крім цього, на лучно-болотних угіддях зросла чисельність водоплавних птахів.

Переглядів: 14