По землі крокує осінь…

Виглядає так казково

Восени і парк, і гай,

Розмаїттям кольоровим

Прикрашає осінь край!  А.Камінчук

Казково виглядає і дендропарк Яворівського національного природного парку (Львівська область), в якому серед різнобарв’я по-особливому виділяються гарбузи, розмальовані учасниками традиційного, екомистецького  заходу «Веселий гарбуз».

 20 вересня 2017 р. на свято зібрались педагоги, діти і батьки. Програма заходу досить насичена діями: це розпис гарбузів, участь у іграх та забавах «Ходить гарбуз по городу», екобесіди «По землі крокує осінь», а також «Гарбуз в народній медицині».

Мета заходу – доповнення знань учнів про природу рідного краю, отриманих на уроках природознавства, біології та географії; розвитку творчих здібностей, а для дорослих – можливість ознайомитись із ідеями використання природних ресурсів в умовах сталого розвитку, - каже директор Яворівського НПП, Заслужений природоохоронець України Михайло Біляк.

Важливо відзначити, що вищезгаданий захід, за три роки його проведення, набуває щораз більшої зацікавленості з боку населення, започатковує нові традиції….

На завершення свята усі охочі посмакували гарбузовим варенням та відвідали еколого-просвітницький центр Яворівського НПП.

Зі слів учасниці свята Надії Крілишин: «Саме тут можна відчути чари осені нашого Розточчя…».

Традиційно, розписані гарбузи прикрашатимуть молодіжний фестиваль української туристичної пісні «Бабине літо», який відбудеться 23 вересня 2017 р. у відпочинковому осередку «Верещиця».

В заході активно прийняли участь учні ХПТУ ім. Й.П.Станька 26 група «Живописці» під керівництвом Наталії Дюг, а також учні Опорного закладу «Івано-Франківська ЗОШ І-ІІІ ступеня імені Івана Франка»: 4-А класу (кер. О.Кульчицька), 8-А класу – учасники гуртка «Лікарські рослини» (кер. Д.Тиховська), 5-А та 5-Б класів – учасники гуртка «Екологічне краєзнавство» (кер. С.Плесак).

Прес-центр

Яворівського НПП

Переглядів: 441