«Йорданське святкування» в Яворівському національному природньому парку

Водохреще завжди відбувалося під відкритим небом на берегах річок, струмків, озер. Це є символом відкритості християнства для всіх. Продовжуючи цю прадавню традицію, 19 січня на території відпочинкового осередку «Верещиця» Яворівський національний природний парк провів «Йорданське святкування».

Традиційне освячення води здійснили священники: благочинний декан Яворівського району Володимир Дадак, отці Назарій Дадак, Іван Ревуцький, Святослав Юрків, Іван Цап, Назарій Колиняк, Любомир Колиняк та Йосиф Лучит. Із словами привітання звернулись до присутніх: керуючий апарату Львівської обласної ради Валентин Харлов, голова Яворівської РДА Ігор Самардак, заступник голови Яворівської районної ради Володимир Мацелюх, голова Івано-Франківської селищної ради Іван Семеряк та директор Яворівського національного природного парку заслужений природоохоронець України Михайло Біляк.

50514870_2275051239399764_8602253644831653888_n

Жінки й чоловіки, старші й молодші, навіть діти, у цей день занурювалися в Йорданську водичку. Після купелі грілися гарячим чаєм, а околицями розносився запах страв розточанської кухні.

Довкола лунали колядки і щедрівки у виконанні творчої студії «Жуки» та ансамблю «Янтарні джерела» м. Новояворівськ. Також виступав вертеп із села Воля-Добростанська. А вправні господині змагалися за першість у конкурсі «Найсмачніший пампушок».

Хотілось би сподіватися, що традиція «Йорданського очищення», яка з кожним роком набуває щораз масовішого характеру, не мала б лише символічного значення, а спонукала б зростанню духовності, утвердженню в діях і помислах людей справжніх християнських цінностей.

Яворівського НПП