24 травня – Європейський день парків

24 травня - Європейський день парків
І цьогоріч він проходить під слоганом
«Парки за здоров‘я»☝🏻

Цей день відзначили вперше у 1999 році, нині його святкують щороку у 36 країнах Європи. Ця дата була вибрана не випадково – саме 24 травня 1909 року в Швеції був створений перший з дев’яти Європейських національних парків.

📍В Україні налічують 52 національних парки. Вони займають майже 2 (!) відсотки усієї території країни☝🏻

Ведуться активні роботи зі створення найбільшого в Україні національного природного парку «Подесіння». А на Львівщині планують створити національний природний парк «Чайковицький» на базі Чайковицького заказника.

🌳На територїї Львівщини ми маємо неймовірної краси національні парки «Сколівські бескиди» (в межах Сколівського і частково Турківського та Дрогобицького районів), Яворівський національний природний парк на Яворівщині та наймолодший національний парк нашого регіону - «Бойківщина» у Турківському районі, національний природний парк «Північне Поділля»(охоплює частину Бродівського, Золосівського й Буського районів)🌲

❗️Принагідно хочеться нагадати усім нам, щоб ми дбайливо ставились до природи та довкілля, не розкидали сміття та пластик, прибирали за собою і робили зауваження іншим. Власним прикладом маємо показувати, що чистота довкілля - це наша відповідальність!

📍А які чудові міські парки у Львові!

Їх вже дозволено відвідувати у зв’язку з послабленням карантинних заходів. Ми ж хочемо розповісти вам у кількох словах про найвідоміші з них:

🔸парк Івана Франка - найстаріший парк Львова Більшість дерев тут були посаджені протягом 1885–1890 років, однак тут є і трьохсотлітні дуби та клени.

🔹Стрийський парк — один із найстаріших і найгарніших парків Львова, пам'ятка садово-паркового мистецтва національного значення.
Основою планування паркової території є глибока ерозійна долина, якою протікав струмок Сорока (ліва притока Полтви). Тепер тут пішохідна доріжка, яка зв'язує верхню терасу з нижньою частиною парку.

🔸Парк «Знесіння» — найбільший парк міста, площею 312 га. Створений у 1993 році для збереження та відновлення унікального природно-історичного комплексу гряди Знесіння і прилеглих територій давніх поселень — Знесіння і Кривчиці. Ідеально підходить для катання на велосипеді, лижах взимку та піших походів. На частині території парку розташовується музей народної архітектури і побуту просто неба «Шевченківський гай»🏡

🔹Парк культури та відпочинку Богдана Хмельницького — ще один з центральних парків міста, розташований у Галицькому районі. Пам'ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення (з 1984). Є одним з найкраще оранізованих парків міста, вміщає стадіон, парк атракціонів та колесо огляду. Вулиця Стрийська відділяє його від Стрийського парку, а вулиця Вітовського — від місцевості Цитадель.

🔸парк «Високий Замок» - тут розташована й Замкова гора, на якій власне й знаходяться залишки історичного «Високого замку» XIII-XIV століть. Замкова гора є найвищою вершиною Львова (413 м над рівнем моря) і однією з найпопулярніших точок огляду панорами міста📸

Серед інших парків Львова: Горіховий гай, Піскові озера, Снопківський парк, парк «700-річчя Львова», парк імені Івана Павла ІІ, Білогорща, Скнилівський та інші, що разом формують «легені» Львова 🗣

А який з національних парків, що знаходиться на Львівщині вам подобається найбільшеПрогулянка яким з львівських парків вам особисто найбільше до душі

Переглядів: 16