Інформація щодо використання відомостей Державного реєстру виборців для створення реєстрів територіальних громад (Постанова ЦВК від 17 лютого 2016 року № 55)

     Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг" від 10 грудня 2015 року № 888-VIII внесено зміни до ряду законів України щодо повноважень органів  місцевого самоврядування.
Так, Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні" доповнено статтею 371 згідно з якою до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить формування та ведення реєстру територіальної громади,

тобто реєстрація, зняття з реєстрації місця проживання громадян  на відповідній території  на яку поширюється повноваження місцевої ради.


Відповідно до постанови
Центральної виборчої комісії від 17 лютого 2016 року № 55, орган ведення Реєстру, повноваження якого поширюються на територію відповідного села, селища, міста, передає відомості Реєстру про громадян України - жителів села, селища, міста, виборчими адресами яких є зареєстроване місце проживання, органу реєстрації.

      Що таке орган реєстрації?    Орган реєстрації – це виконавчий орган сільської, селищної або міської ради, тобто відповідний відділ, управління чи інший створюваний радою виконавчий орган. Крім того, сільський голова може бути наділений повноваженнями органу реєстрації якщо відповідно до закону виконавчий орган сільської ради не утворено. Такий випадок передбачено частиною третьою статті 11 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" у сільських радах, що представляють територіальні громади, які налічують до 500 жителів. У цьому випадку функції виконавчого органу ради (крім розпоряджання земельними та природними ресурсами) здійснює сільський голова одноособово.
Разом з тим, законодавство не зобов'язує органи місцевого самоврядування утворювати в обов'язковому порядку окремий орган реєстрації та не забороняє покладання функцій реєстрації, зняття з реєстрації місця проживання особи на існуючі виконавчі органи рад


Для отримання відомостей Реєстру орган реєстрації звертається до органу ведення Реєстру із запитом, який оформляється на відповідному бланку за підписом посадової особи, що скріплюється печаткою.  (Відповідно до п.2, 3 Порядку одноразової передачі відомостей Державного реєстру виборців для створення реєстру територіальної громади, затвердженого  цією постановою).

Відділ  ведення Державного реєстру виборців (ВВДРВ) одноразово передає відомості із Реєстру для створення реєстру територіальної громади.

 Орган реєстрації з моменту передачі йому відповідних відомостей Реєстру зобов’язаний забезпечувати їх захист відповідно до вимог законодавства України про захист персональних даних.
Таким чином, Орган реєстрації має забезпечити виконання вимог Законів України "Про захист персональних даних", "Про доступ до публічної інформації" (в частині щодо конфіденційної інформації) та "Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах".
Оскільки Орган реєстрації отримує відомості про громадян в електронному вигляді, то передбачається організація їх автоматизованої обробки, тобто створення автоматизованої системи (АС-1 або АС-2 по класифікації КСЗІ). Перед тим як завантажувати до цієї системи персональні дані -  конфіденційну інформацію має бути в обов’язковому порядку створена комплексна система захисту інформації та пройдена її державна експертиза.
За використання органом реєстрації отриманих відомостей в електронному вигляді  з порушенням чинного законодавства, за що встановлено кримінальну відповідальність (КК Стаття 363. Порушення правил експлуатації електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку або порядку чи правил захисту інформації, яка в них оброблюється: карається штрафом від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на той самий строк).

Переглядів: 943