Зробимо все можливе й неможливе для зміцнення наших воїнів – звернення Президента України

Володимир Зеленський провів координаційні наради за участю Прем’єр-міністра, Голови Верховної Ради, міжнародників, внутрішньополітичного блоку Офісу – під час нарад погодили порядок дій на найближчі тижні.

Зокрема, за словами Президента, вчора уряд схвалив і пропонує Верховній Раді затвердити зміни до бюджету держави, понад півтрильйона гривень – на оборону, додатково. Усі кошти будуть спрямовані на фінансове забезпечення військових, на підтримку сектору оборони держави, на оборонне обладнання, в тому числі дрони.

Обговорили також гуманітарне розмінування.

«Станом на зараз понад 170 тисяч квадратних кілометрів нашої території залишаються небезпечними через ворожі міни і снаряди, що не розірвалися. Суттєва частина цієї території – це земля наших аграріїв, земля, що оброблялась. Тож сьогодні обговорили, як активізувати цю роботу: пришвидшити гуманітарне розмінування, збільшити відповідну співпрацю з партнерами», - повідомив Президент.

Також обговорили, як підтримати аграріїв.

«Почалась уже друга посівна за час повномасштабної війни. Минулого року героїчні зусилля наших фермерів, усіх працівників і працівниць аграрної сфери дозволили зберегти українське аграрне виробництво – глобальну роль України як гаранта продовольчої безпеки. І я дякую всім, хто зробив свій внесок у це. Відповідні кроки на підтримку галузі опрацьовує уряд», - додав Володимир Зеленський.

Окремо обговорили ситуацію в енергетиці – вона нормалізована. Так, фактично на всій вільній території держави забезпечуються енергетичні потреби українців – відповідно до можливостей генерації. І продовжується підготовка до наступного опалювального сезону – це стосується як накопичення ресурсів, так і нового захисту енергетичних потужностей України.

Володимир Зеленський наголосив, що найближчі тижні плануються доволі активними з точки зору міжнародної комунікації. Так, Президент зазначив, що готуються новини щодо боротьби за покарання російських убивць.

«Працюємо і над тим, щоб додати нових санкцій проти Росії. Днями Канада зробила вагомий крок, розширивши санкції на імпорт російського алюмінію і сталі. Я дякую Канаді за це рішення – за цей сигнал міжнародній спільноті.

Маємо не лише обмежити здатність держави-терориста обходити існуючі санкції, але й запроваджувати нові – щоб Росія не могла адаптуватись до глобального тиску. Чим меншою буде російська здатність адаптації до санкцій, тим швидше зможемо відновити територіальну цілісність нашої держави і повернути мир Україні», - зазначив Володимир Зеленський.

Щодо ситуації у зоні бойових дій: Президент зазначив, що на сході України «дуже болісно».

«Треба знищити військову потугу ворога – і ми знищимо. Білогорівка і Марʼїнка, Авдіївка і Бахмут, Вугледар і Камʼянка – та всі інші місця, де зараз вирішується, яким буде наше майбутнє. Де виборюється наше майбутнє, всіх українців.

Я дякую кожному і кожній, хто зараз у бою! Дякую всім, хто захищає позиції і бʼється за Україну та своїх побратимів! Дякую всім, хто ніколи не підводить того, хто поруч на позиції!

Сьогодні особливо відзначу бійців 92-ї окремої механізованої бригади – за успішні дії в районі Бахмута. Дякую вам, хлопці!», - додав Президент.

Переглядів: 0