Золотих призерів Міжнародної олімпіади з астрофізики та астрономії на Львівщині побільшало

Наприкінці листопада українська команда школярів та студентів виборола 9 медалей на міжнародній олімпіаді. Тоді повідомлялось, що золоту нагороду для України здобув лише Святослав Лушней.

Однак днями оргкомітет міжнародної олімпіади знайшов помилку і перерахував усі бали: українська команда по праву отримала ще одну золоту медаль.

«Виявилось, що у нашого срібного переможця Олександра Козака – таки золота медаль.. Олександр торік закінчив Львівський фізмат ліцей. Гадаю, помилка вкралась, адже спрацював людський фактор, однак добре, що організатори звернули на неточності увагу. В Олександра Козака найкращий результат серед всіх українців. Офіційно в нього золото», - розповів вчитель Львівського фізико-математичного ліцею Микола Петрунів.

Під час Олімпіади учасникам довелося розв’язати 15 задач теоретичного туру, 2 об’ємні задачі практичного туру, що пов’язані з аналізом даних, та виконати завдання спостережного туру, який цього року проводився у програмі для спостережень за Сонцем та у віртуальному планетарії.

Олімпіаду організовувала Колумбія. Наступного року Олімпіада відбудеться в Україні, орієнтовно у середині серпня 2022 року.

1 / 2
Переглядів: 0