Жителів області запрошують поділитись своїм воєнним досвідом на платформі Svidok.org

Свідок - це платформа, на якій українці можуть безпечно зберігати свої переживання, роздуми, спогади, спостереження та увесь досвід життя протягом агресивного російського воєнного вторгнення в Україну.

Цей pecypc покликаний документувати докази свавілля та злочинів, вчинених російською владою та військовими, у текстовому вигляді, ілюструючи, за можливістю, фото та відео. Головна мета платформи правдива фіксація різноманітних подій війни рociï проти України.

Чому варто документувати досвід воєнного життя та свідчення воєнних злочинів?

1) Ми маємо розповісти про війну нащадкам, аби не допустити її знову. Так само, як робили попередні покоління у часи сталінського терору і Другої світової. Тож документуйте свої свідчення вже, в реальному часі, аби зберегти свої спогади максимально точними.

2) Весь світ має почути правду. Журналісти з усього світу, що реєструються на “Свідку”, повинні постійно розповідати про жахіття війни росії проти України за кордоном, аби міжнародна спільнота продовжувала посилювати санкції, надавати Україні кошти та зброю. Це пришвидшить нашу перемогу.

3) Ми маємо покарати росію. Свідчення воєнних злочинів на платформі “Свідок” одразу фіксують фахівці Міжнародного кримінального суду та інші люди, які займаються розслідуванням злочинних дій росіян на території України.

4) Важливо зберегти своє ментальне здоров'я. Психологи радять відпускати пережите і викладати його на папір.

Як це зробити?

  • Переходьте на svidok.org.
  • Проходьте швидку реєстрацію;
  • Запишіть свій особистий досвід;
  • Дозвольте публічний доступ до своїх історій.

Усі персональні дані та записи повністю захищені та анонімні завдяки багаторівневій системі безпеки, а зворотний зв’язок можливий лише дозволу історієдавця.

Додамо, платформу “Свідок” створили українці за підтримки міжнародної спільноти волонтерів, у партнерстві з американською благодійною фундацією “AI for Good” (“Штучний інтелект на варті добра”). Також платформа є партнером всеукраїнського цифрового батальйону Dattalion i Міжнародного кримінального суду.

Переглядів: 0