Жителів Львівщини запрошують на благодійний захід, присвячений 80-річчю УПА та 95-річчю від дня народження Катерини Мандрик-Куйбіди

Виручені кошти скерують на ЗСУ.

31 жовтня у театрі ім. Марії Заньковецької представлять мистецький проєкт «Українцям щонайперше – воля!», присвячений 80-тій річниці офіційного створення УПА та 95-літтю з дня народження зв’язкової УПА, поетеси Катерини Мандрик-Куйбіди.

Про ідею та програму мистецького проєкту організатори розповіли під час пресконференції у Львівській ОВА.

Захід включатиме кілька подій:

  • сучасний естрадний концерт у театрі ім. М. Заньковецької у Львові, де лунатимуть відомі українські пісні під різним аранжуванням;
  • лекцію історика Володимира В’ятровича про УПА в Українському католицькому університеті (дату повідомлять згодом на сайті УКУ);
  • лекцію ректора Інституту української мови НАНУ, проф. Павла Гриценка про слово, як зброю у боротьбі (дату повідомлять згодом на сайті УКУ);
  • презентацію книжки колишнього міського голови Маріуполя, багаторічного народного депутата, художника Михайло Поживанова (під час концерту 31 жовтня).

«Ця війна назавжди закриває сторінку, коли у нас панував російський шансон і нечисть, яка відсувала нашу культуру десь на маргінеси. Цього вже не буде і верхня ніша, яку займали наші вороги і ворожа культура, буде займатися нашою культурою, яку ми повинні подавати щораз краще, щоб вона посіла місце на світовому рівні. Саме у цьому концерті усі твори звучатимуть з новим аранжуванням. Потрібно писати також щось нове – і в цьому концерті представимо прем’єри нових творів.

Пісні, які лунатимуть на концерті, пов’язані з ідеєю вечора – незламністю та патріотизмом борців за незалежність України. Мелодика та аранжування включатимуть рок-н-рол, блюз, звучатимуть тексти Катерини Мандрик-Куйбіди», – розповів диригент концерту, художній керівник хорової капели «Трембіта» Микола Кулик.  

Як зазначив автор проєкту, поет, науковець, громадсько-політичний діяч, син поетеси, зв’язкової УПА Катерини Мандрик-Куйбіди Василь Куйбіда, захід покликаний привернути увагу до того пласту культури, який нам невідомий, адже в Українській Повстанській Армії воювали не тільки люди, які вміли добре володіти зброєю, але і багато художників, поетів, прозаїків. Ця частина нашої культури, за словами автора проєкту, потребує сумлінного дослідження.

«Метою заходу є і відзначення учасників Української Повстанської Армії, які у надзвичайно важкі часи для державності, коли гостро питання збереження існування українців через загрози від російських і німецьких загарбників, стали захисниками українства. Вони показали зразки мужності та зразки поведінки, які нам дуже близькі у сучасних реаліях. ЗСУ продовжують те, що розпочала УПА, і, я переконаний, що саме вони завершать цю боротьбу», – наголосив Василь Куйбіда.

Додамо, що захід присвячений також 95-річчю від дня народження зв’язкової УПА, поетеси Катерини Мандрик-Куйбіди. Як зазначив Василь Куйбіда, вшановуючи поетесу, ми вшановуємо кожного учасника національно-визвольного руху, який діяв чи працював у підпіллі або воював зі зброєю в руках.

Серед організаторів концерту також голова Союзу Українок, членкинею яких була Катерина Мандрик-Куйбіда, Орислава Сидорчук та голова Львівського крайового братства учасників національно-визвольної боротьби Володимир Парубій.

Придбати квитки на захід можна за посиланням: https://cutt.ly/mNhLfii . Вартість квитка стартує від 240 грн.

Переглядів: 3