Збереження музейних фондів: з керівниками музеїв області обговорили ситуацію щодо аварійних відключень електроенергії

Львівська ОВА розгляне можливість виділення коштів з обласного бюджету на наступний рік для облаштування місць зберігання музейних експонатів.

На території області діють 22 музеї державної та комунальної власності, з них: 3 музеї у підпорядкуванні Міністерства культури та інформаційної політики України, 2 - Національної академії наук України,  8 установ обласного підпорядкування (6 музеїв та 2 заповідники), 9 музеїв міського підпорядкування. Також на території області діє 148 громадських музеїв, з яких 65 у сільській місцевості.

На початок 2022 року основний музейний фонд на Львівщини становить 1 391 893 унікальних предметів, які потребують відповідних умов збереження.

Першочергові потреби музеїв області щодо облаштування місць зберігання музейних експонатів, а також укриттів, обговорили сьогодні у Львівській ОВА.

Від початку повномасштабного військового вторгнення, музейні експонати Львівщини перебувають на зберіганні у спеціальних приміщеннях. Проте картини, скульптури, окремі експонати потребують певних умов зберігання - відповідних рівнів температури, вологості тощо. Після аварійних відключень електроенергії через ракетні обстріли росії, забезпечити такі умови стало складніше.

Як зазначив профільний заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко, головні розпорядники коштів ще мають можливість подати свої пропозиції щодо фінансування потреб закладів.

«Обласна військова адміністрація готова допомогти закупити генератори, паливо до нього, осушувачі чи інші необхідні засоби, які дозволять вберегти експонати. Ми повинні забезпечити збереження пам’яток та створення правильного температурного режиму», - підкреслив Іван Собко.

Він наголосив, що  у 2023 році керівники обласних установ повинні подбати про забезпечення протипожежних заходів, облаштування укриттів, систем опалення, комунікацій, капремонтів дахів, першочергових поточних ремонтів в очолюваних установах.

«Ми хочемо бачити від керівників правильні, державницькі, конструктивні, мудрі рішення. Якщо  є приміщення, де експонати зберігаються у вкрай неналежних умовах, то це питання є першочерговим. Належні умови мають бути», - додав Іван Собко.

Переглядів: 0