Завершили реалізацію другого етапу проєкту, який сприяє вивченню природної спадщини в межах НПП «Бойківщина»

ГО «Агенція регіонального розвитку Турківщини» завершила реалізацію другого етапу гранту «Вивчення природної спадщини в національному природному парку «Бойківщина»: Буківська полонина», який надав Фонд збереження біорізноманіття Карпат (Словаччина) у 2022 році.

 В рамках проєкту науковці Інституту екології Карпат НАН України, Державного природознавчого музею НАН України та працівники НПП «Бойківщина» вивчили біотичну різноманітність кластеру парку, локалізованого в межах Буківської полонини (Вододільно-Верховинський хребет) за показниками біотичного різноманіття (мохоподібні, вищі судинні рослини, ентомофауна, хребетні тварини). Також закупили механізовану косарку, що значною мірою сприятиме активній охороні вторинних лучних угруповань та середлісових галявин.

Як зазначила член виконавчого комітету Фонду збереження біорізноманіття Карпат (Словаччина) Оксана Марискевич реалізація зазначеного проєкту зумовлена потребою з’ясування рівня біорізноманіття полонин в НПП «Бойківщина», оскільки упродовж останніх 15-20 років спонтанно заліснюються території, що може призвести до зниження ценотичного й біотичного різноманіття в межах Парку.

Також за результатами вивчення біотичного різноманіття Буківської полонини та її околиць в межах г.Пікуй адміністрація НПП «Бойківщина» готує до друку окреме видання.

Довідково:

Буківська полонина – полонина в межах Володільно-Верховинського хребта, локалізована між вершинами г. Пікуй (1408 м н.р.м.) та г. Зелемени (1304 м н.р.м.). В межах цієї полонини знаходиться єдиний у Львівській області фрагмент субальпійського поясу з характериним зеленовільхово-буковим криволіссям, тут трапляються такі типові представники альпійських видів вищих судинних рослин як молодило гірське, cмілка сумнівна, льонолисник альпійський та інші.

Переглядів: 2