Завдяки грантам площі під ягодами та горіхами на Львівщині збільшились майже на 8%

Львівщина залишаться в трійці лідерів серед інших регіонів за обсягом фінансування за програмою «Свій сад» від єРобота.

Програма почала діяти в липні 2022 року, за цей час 9 господарств області отримали погодження на грантову допомогу в розмірі близько 45 млн. гривень. За ці гроші планують висадити 73,5 га нових насаджень лохини, 48 га фундука, 19,5 га суниці, 10 га малини та 13,6 га волоських горіхів. Таким чином площі під плодово-ягідними насадженнями в комерційному секторі збільшаться одразу на 7,5%.

Загалом виробництвом плодів та ягід в області займаються близько 160 суб’єктів господарювання, які вирощують багаторічні плодово-ягідні насадження на площі 2,2 тис. га. У структурі насаджень переважають зерняткові та кісточкові культури і вони займають 68% площ, третю частину становлять ягідні культури, зокрема, під малиною та смородиною 18% площ, суницею - 7% та 5% під лохиною. Решту площ займають горіхові сади та виноградники.

«Завдяки програмі «Свій сад» Львівщина не тільки збільшить місцеве виробництво ягід і горіхів, ми також отримаємо додаткові робочі місця. Господарства, які отримали погодження на фінансування закладки нових насаджень протягом 5 років створять 52 постійних і 1893 сезонних робочих місць» - зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман.

Як повідомляють в Мінагрополітики України, вже схвалено 84 гранти на понад 374 мільйони гривень. Регіони-лідери за площею садів та обсягом фінансування є Закарпаття, Київщина та Львівщина. Культурами, які найчастіше обирали виробники, стали фундук, волоський горіх, лохина, чорниця і яблуні.

Переглядів: 0