Завданням добровольчих формувань області є боротьба з ДРГ та охорона громадського порядку

Нині в кожному районі українських областей сформовано добровольчі підрозділи, які на території свого міста чи селища постійно тренуються військовій справі. З початку повномасштабної війни росії проти України з добровольцями провели не один курс військової підготовки, зокрема із застосуванням різного типу озброєння та тактичної медицини.

До таких навчань Командування Сил тероборони залучило велику кількість професійних інструкторів та людей, які мають бойовий досвід.

«Під час таких навчань ми прагнемо, аби кожен із цих людей відпрацював дії до повного автоматизму. Ми готуємо людей захищати власну домівку. Концепція цього навчання полягає в тому, що кожна будівля є фортецею, а кожна сім’я чи група товаришів − військовим колективом, − розповів в інтерв’ю для АрміїInform керівник штабу добровольчих формувань територіальних громад Львівщини капітан Андрій Андрейків.

За його словами, основні навчання проводяться з цивільними громадянами, які зголошуються вступати до цих формувань та укладають відповідні контракти. І коли настає момент захисту своїх домівок − вони без вагань беруть до рук зброю. Також їхнім завданням є боротьба з диверсійними групами, охороною громадського порядку, а також, за власним бажанням, вони можуть вибувати до районів проведення бойових дій на підтримку українських захисників.

Андрій Андрейків також зазначив, що такі підрозділи повинні формуватися незалежно від місця проживання, професійного статусу чи фізичної підготовки. Люди мають займатися такими тренуваннями та вдосконалювати бойові навички, адже боротьба з російськими загарбниками є справою всього українського народу.