Заступник міністра охорони здоров’я відвідав Львівщину з робочим візитом

28 жовтня в ході візиту заступника міністра охорони здоров’я Олексія Яременка відбулася нарада з керівниками закладів охорони здоров’я, які мають укладений договір з НСЗУ за 49 пакетом «Забезпечення збереження кадрового персоналу для надання медичної допомоги».

Основними питаннями були розвиток закладів охорони здоров’я в майбутньому, в тому числі, трансформація мережі та напрацювання пакетів послуг, що дасть можливість у 2023 році позбутися заборгованості по зарплаті медиків.

Під час зустрічі керівники медичних закладів представили розроблений план виходу із фінансової ситуації, а також подальший план розвитку своїх закладів.

«Війна не повинна зупинити реформування галузі, хоча й вносить свої корективи. Попри все ми продовжуємо впроваджувати намічені плани і зміцнювати систему охорони здоров’я, включаючи потреби сьогодення. Сьогодні в нас працює Програма медичних гарантій, яка фінансується завдяки міжнародним партнерам через механізм Світового банку. Наша стратегія розрахована до 2030 року, що дозволить відбудувати і посилити спроможність мережі. Зараз головне це забезпечення фінансової стабільності медичної допомоги та розвиток кадрових ресурсів», - наголосив Олексій Яременко.

Заступник міністра додав, що об'єднані медичні заклади, в першу чергу отримають нові можливості для розвитку. Вони стануть більш спроможними та зможуть ефективніше використовувати наявні ресурси. Міністерство готове допомагати лікарням, однак, керівники мають теж робити конкретні кроки для покращення фінансового становища закладу.

«Аби забезпечити безперебійну роботу закладів охорони здоров’я держава підтримує їх методом дофінансування. Кожен заклад мав розробити і чітко сформулювати свій план розвитку, щоб мінімізувати свій бюджет. Ці заходи є необхідними, щоб раціонально використовувати державний бюджет у час війни», - зазначив заступник начальник Львівської ОВА Іван Собко.

«Медична галузь має бути сильним і активним компонентом на шляху до перемоги. Отже, необхідно визначитись зі своїми потребами як у фінансуванні, так і в обладнанні, а також щодо забезпечення кадровим потенціалом. Сфера охорони здоров’я поступово відновиться. Головне розуміти різницю між хорошим і кращим та відмовитись від бажаного задля необхідного», - сказав Орест Чемерис, директор департаменту охорони здоров’я ЛОВА.

Переглядів: 0