Закон України щодо удосконалення законодавства у сфері користування надрами: що зміниться в березні

Закон впроваджує в дію економічний паспорт, який дозволить українцям отримати частину доходу від ренти за користування надрами.

Президент України підписав євроінтеграційний закон щодо удосконалення законодавства у сфері користування надрами, відповідно до якого Україна розпочинає масштабну модернізацію та дерегуляцію правил роботи у цій сфері за європейським зразком. Закон набере чинності 28 березня 2023 року.

У Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України зазначають, що документ передбачає:

  1. Спрощення дозвільних процедур.
  • скасування дублюючих дозволів;
  • впровадження наскрізних ліцензій, (н-д: на геологічне вивчення і на видобування корисних копалин потрібно отримати один дозвіл);
  • власникам земельних ділянок до 25 га на користування надрами для корисних копалин місцевого значення надається право отримати спецдозвіл на користування надрами без аукціону.
  1. Цифровізація діалогу з державою та вільний доступ до геологічних даних.
  • створення єдиної інформаційної системи користування надрами;
  • для отримання дозволів та оформлення звітності про роботу підприємства подаватимуть документи онлайн через е-кабінет надрокористувача.
  1. Впровадження гарантії прогнозованості роботи для надрокористувачів.
  • закріплення всіх процедурних питань на рівні Кодексу України про надра.

Також законопроєкт впроваджує в дію економічний паспорт, який дозволить українцям отримати частину доходу від ренти за користування надрами. З прийнятим законом можна ознайомитися за посиланням.

Переглядів: 0