Закон щодо здійснення закупівель в умовах воєнного стану набув чинності: про подальші кроки в роз’ясненнях департаменту економічної політики

З набранням чинності Закону N2526 необхідно звітувати в електронній системі про закупівлі, які були проведені без використання Prozorro, – якщо їхня вартість перевищує 50 тис грн.

Закон № 2526 «Щодо здійснення закупівель в умовах воєнного стану» набув чинності. Якою законодавчою базою мають керуватися замовники роз’яснили у департаменті економічної політики ЛОВА.

Так, Міністерство економіки України працює над постановою, яка спростить та пришвидшить процес закупівель під час війни. Офіційний лист з роз’ясненнями можна переглянути за посиланням.

У департаменті зазначають, що Постанова КМУ №169 є чинною. До прийняття нової постанови уряду, що врегулює проведення закупівель на період воєнного стану відповідно до Закону №2526, замовники можуть проводити закупівлі як відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі», так і за Постановою №169 — як це й було раніше.

Договори, укладені до набрання чинності Закону №2526, діють до їх повного виконання відповідно до умов, на яких вони були підписані.

«Проте потрібно звернути увагу, що з набранням чинності Закону N2526, необхідно звітувати в  електронній системі про закупівлі, які були проведені без використання Prozorro, – якщо їхня вартість перевищує 50 тис грн. Зробити це потрібно не пізніше ніж через 10 робочих днів після укладання договору»,- зазначають у департаменті економічної політики Львівської ОВА.

За додатковими роз‘ясненнями можна звертатись у департамент (конт тел. 261-22-00).

Переглядів: 0