За сприяння Львівської ОДА Белзька громада працює над стратегією розвитку

Продовжується робота зі стратегічного планування у громадах області. Зокрема, сьогодні  розширене засідання робочої групи з формування стратегії розвитку територіальної громади за участю місцевого бізнесу та громадськості відбулося у Белзькій міській територіальній громаді.

«Що має зробити Белзька громада для подолання негативних тенденцій соціально-економічного розвитку, для створення комфортних умов проживання мешканців, а також стимулювання розвитку бізнесу? Як використати унікальність та наявні конкурентні переваги для налагодження в громаді туризму? Відповіді на ці питання шукали разом з керівництвом міської ради, представниками бізнесу, громадськості та старостинських округів», - інформують у департаменті економічної політики Львівської ОДА.

В межах стратегування присутні зійшлись на думці про те, що проблематика доріг відчувається найбільш гостро, відтак потребує першочергового вирішення. Особливу увагу, як зазначили в межах заходу, необхідно приділити тим можливостям, які дозволяють громадам залучити кошти державного та обласного бюджетів.

«У громаді діє ВП «Шахта степова» ДП «Львіввугілля», яка є основним бюджетоутворюючим підприємством, однак громаді вже зараз слід подбати про залучення інвестора та підтримку розвитку малого та середнього підприємництва», - зазначив заступник директора департаменту економічної політики Львівської ОДА Вадим Табакера.

Одним з найбільш перспективних напрямів розвитку місцевої економіки є розвиток аграрного сектору.

«Дуже важливою складовою у розвитку громади є аграрний розвиток. Завдяки земельній децентралізації фермерські господарства можуть отримати у власність землі. Держава гарантує сімейним фермам компенсацію ЄСВ до 10 років, а ми з обласного бюджету даємо субвенцію на підтримку та розвиток пасовищ. Своєю чергою, управлінці громади мають розуміти свою відповідальність та сприяти розвитку сільського господарства. Аудит на постійній основі та інвентаризація землі стануть рушіями змін у громаді», - зазначила керівник департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман.

Проговорили і розвиток освіти в громаді.

«В частині розвитку освіти було наголошено на необхідності оптимізації та покращення якості навчального процесу. Освіта має стати рушієм місцевої економіки: в першу чергу це шкільна і професійно-технічна - її якість формує знання учнів, студентів, які є потенційними кадрами для бізнесу, а в другу чергу - позашкільна та неформальна, що розвиває винахідництво та креативність. Через демографічні процеси в наступні роки буде зменшуватись кількість дітей, тому кожній громаді слід втримати хороших вчителів, забезпечити їм якісні умови праці», - наголосив директор департаменту освіти і науки Олег Паска.

«Белзький напрямок може стати туристичним магнітом з правильним менеджментом, лише необхідно зберегти існуючу тут відкриту природу та історичну спадщину, привнісши певну естетику в благоустрій. У сфері туризму вартує зосередитись на відпочинку певних категорій осіб, створити для них повноцінну сервісну інфраструктуру», - відмітила начальниця управління туризму та курортів Львівської ОДА Наталія Табака.

Нагадаємо, що ще раніше департамент економічної політики Львівської ОДА проаналізував, які громади на Львівщині мають стратегії, які їх розробляють, а які особливо потребують допомоги. Для цього у червні провели 7 виїзних навчальних семінарів для посадовців органів місцевого самоврядування у районних центрах області, в яких взяли участь представники 67 громад.

Після чого до 1 липня зібрали заявки на допомогу у стратегуванні від громад. Так, громади подали рішення місцевої ради про початок розробки стратегії, рішення про затвердження складу робочої групи, затверджений графік проведення робочих груп та інших тематичних заходів з розробки стратегії громади. Тобто зробили перші кроки у розробці стратегії.

Опісля Львівська ОДА відібрала сім громад, які отримають необхідний супровід у напрацюванні якісних стратегій.

У департаменті економічної політики наголошують, цілі стратегії визначає сама громада, ЛОДА ж пропонує повний методично-консультативний супровід експертів та департаментів.

Наявність стратегії – це доступ до державних та обласних програм, проєктів міжнародно-технічної допомоги, інвестицій.

Додамо, консультативну допомогу у напрацюванні стратегій департамент економічної політики Львівської ОДА надає всім громадам області і постійно.

1 / 6
Переглядів: 10