За результатами конкурсу призначили керівників вокальних колективів «Дударик» і «Трембіта», та музею «Тустань»

Кандидати, допущені до конкурсу, презентували перспективні програми розвитку установ.

Сьогодні, 27 грудня, конкурсна комісія при Львівській обласній раді визначила переможців на заміщення посад директорів ще трьох комунальних закладів галузі культури:

  •         комунального закладу Львівської обласної ради «Заслужена академічна капела України «Трембіта» - Миколу Кулика;
  •         комунального закладу Львівської обласної ради «Львівська державна національна чоловіча хорова капела «Дударик» з колективом-супутником хором хлопчиків» - Дмитра Кацала;
  •         комунального закладу Львівської обласної ради «Адміністрація державного історико-культурного заповідника «Тустань» - Андрія Котлярчука.

Перед визначенням переможців кандидати, допущені до конкурсу, презентували перспективні програми розвитку установ. За результатами конкурсу переможцями стали чинні керівники цих комунальних закладів, з ними переукладуть контракти на 5 років.

Зокрема, головою комісії з обрання керівника «Дударика» став заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко.

«У таких творчих колективах, як «Дударик», у дітей виховуються етика, естетика, порядність і духовність. Наші головні завдання як регіональної влади, максимально сприяти розвитку капели, щоб вона могла працювати ще більш потужно і динамічно. На Львівщині представлені три хорові колективи – «Дударик», «Трембіта» та Галицький академічний хор. Вони зберігають і передають з покоління в покоління один з головних здобутків нашої культури – українську пісню, і популяризують її у світі. Бажаємо пану Дмитру Кацалу ще більше досягнень і можливостей. Обласна влада продовжуватиме вкладати кошти в наше майбутнє - в дітей. Це наша спільна позиція», - зазначив Іван Собко.

Одним із завдань програми своєї діяльності на посаді очільника капели Дмитро Кацал назвав сприяння Збройним Силам, без яких, як зазначив митець, не буде України, а відповідно – не буде «Дударика». Зокрема, за останні місяці капела змогла акумулювати понад 4 мільйони гривень, які спрямували на підтримку чотирьох бригад Збройних Сил.

Щорічно капела реалізує від 14 до 18 нових або частково оновлених концертних програм.

«Також ми спільно з облрадою та обласною адміністрацією продовжили реалізацію програми «Митці – Селу», у межах якої в районах впродовж року провели 60 концертів і літургій. Окрім того, реалізуємо екуменічну програму. Так, на території «Дударика» майже тридцять років діє Львівське християнське екуменічне братство – місце, де священики різних конфесій можуть проводити спільні екуменічні заходи. Наш поточний проєкт у піарній і науковій сферах– електронна нотна бібліотека, яка у вільному доступі міститиме весь репертуарний список капели за всі роки – близько 5000 творів. «Дударик» є унікальним, бо це є автентичний моноколектив», - розповів Дмитро Кацал.

Додамо, що до складу конкурсної комісії облради входять представники управління майном спільної власності Львівської облради, депутати облради, комунального закладу, керівника якого призначатимуть, заступник начальника Львівської ОВА, представники громадських організацій.

Також учора комісія призначила керівників чотирьох обласних закладів культури.

Переглядів: 0